Dejte sbohem špekům a faldům! | e15.cz

Dejte sbohem špekům a faldům!

Shutterstock

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V poslední době se na trhu objevilo hned několik způsobů, které slibují hubnutí bez námahy a bez bolesti. Řeč je o metodách neinvazivní liposukce. Na tomto poli slaví poslední dobou největší úspěchy metoda zvaná kryolipolýza, která garantuje nekompromisní smrt tukových buněk a to za využití mrazu.

Touha po krásné postavě je společná snad všem ženám. Cesta za tímto snem však bývá trnitá, většinou plná námahy a odříkání a ne vždycky úspěšná. Ne každá z nás však má trpělivost ono hubnoucí martirium podstoupit. Valná většina by nejraději fázi „mučení“ přeskočila a rovnou sklízela ovoce v podobě outfitu v konfekční velikosti 36-38. Další skupinkou hubnoucích jsou ti, kteří veškeré strasti změny životosprávy podstoupili, avšak do vysněné figury jim zbývá posledních a mnohdy zásadních pě t, šest kilogramů. Pomyslná ručička na váze se zastaví a ne a ne se pohnout.

Otázkou, jak shodit kila bez námahy, a nebo jak proces hubnutí alespoň nastartovat, nebo naopak dopilovat k dokonalosti se zabývají snad všechny salony krásy, odborníci, ba i lékaři. Jejich snažení je opravdu intenzivní a proto se metody, jak se tukové tkaně zvbavit, neustále inovují. Takřka každý měsíc, a nebo alespoň každého čtvrt roku, se tedy setkáváme s procedurou, která má být účinnější, rychlejší a hlavně s trvalými výsledky. Součaným hitem se stala kryolipolýza, která slibuje to, o čem sní stovky žen – tj. smrt tukových buněk a ještě k tomu navždy.

Kryolipolýza využívá poměrně překvapivou sílu k ničení tukových buněk. Buňky se prostě a jednoduše zmrazí a tím dojde k jejich odumírání a následnému vyloučení. Jak je to vůbec možné? Na základě mnohých výzkumů vědci zjistili, že tuková tkáň je extrémně citlivá na chlad.

Tukovým buňkám vadí zima daleko více než pokožce, nervům či svalům. Na základě daného zjištění byl vynalezen přístroj, který umí velice přesně zacílit na buňky tuku a skrz pokožku je zmrazit. Přitom ostatní tkáň zůstane netknuta. Mrazivá síla následně nastartuje v buňkách přirozené rozkladné procesy a buňky jednoduše odumřou. Odborně se proces, kdy buňky dostanou signál k jakési autodestrukci, nazývá apoptóza. Četa bílých krvinek pak odumřelé tukové buňky vyloučí ven ze systému.

Kryolipolýza je neinvazivní metoda.Autor: Ženy - E15

Kryolipolýza je neinvazivní, bezbolestnou metodou, která by měla být, na rozdíl, od podobných zákroků, jako třeba kavitace či radiofrekvence trvalá a srovnatelná s klasickou liposukcí. Účinnost a hlavně bezpečnost metody dokazuje certifikát nejpřísnějšího kontrolního úřadu FDA (americké vládní organizace). Výsledky kryolipolýzy nejsou viditelné ihned, dostaví se přibližně za 2 měsíce, o to jsou ale trvalejší.

Při jedné aplikaci by mělo dojít k výraznému nasátí tukové tkáně, proto odborníci slibují úbytek minimálně 25% tukových buněk v místě ošetření. Tukové buňky postupně odumírají. Přirozená reakce těla je odstranit poškozené a mrtvé buňky z těla ven. Jakmile se tělo s tukovými buňkami jednou pro vždy rozloučí, dochází k eliminaci nevzhledných tukových polštářů, které nás tolik trápí.

Kryolipolýza stejně jako podobné „zkrášlovací“ zákroky stojí nemalé peníze. Pokud si danou metodu nemůžete dovolit, nezoufejte. Stále ještě máte několik možností. Jednou z nich je udělat si čas sama na sebe, snažit se vyhýbat stresu a hlavně, mít se ráda takovou jaká jste. Věřte tomu, že spokojená a vyrovnaná, byť s nějakým tím kilem navíc, budete vypadat daleko lépe, než s postavou modelky, ale sebevědomím na bodu mrazu. V neposlední řadě, myslete na to, že huňaté svetry či ponča jsou módní každou podzimní sezonu.

Autor: Shutterstock

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video