Den Země - svátek naší planety | e15.cz

Den Země - svátek naší planety

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
22. dubna slaví každoročně Den Země společně na celé planetě více než miliarda lidí bez ohledu na původ, víru či národnost.

Tento svátek věnovaný Zemi, je ovlivněn původními dny Země, které se konaly 21. března při oslavách jarní rovnodennosti a příchodu jara. V současném pojetí jde spíše o ekologickou motivaci a upozornění společnosti na dopady ničení životního prostředí. Historie tohoto dne začíná v roce 1969 v USA kampaní na podporu environmentální hnutí po celých Spojených státech a následnou oslavou Dne Země 22. dubna 1970 v San Francisku. První Den Země měl velký ohlas a ve Spojených státech vedl mimo jiné k založení Americké agentury pro ochranu životního prostředí a k přijetí Zákona o čistotě ovzduší, Zákona o čistotě vody a Zákona o ohrožených druzích..

V roce 1990 následoval Ameriku i zbytek světa a 22. duben se tak stal Mezinárodním dnem Země. Ten se slaví nyní i u nás a v rámci tohoto dne je pořádána řada ekologicky zaměřených akcí po celé České republice. Seznam akcí pořádaných na Den Země 2013 je k dispozici na stránkách denzeme.cz.

Zdroj: CC BY-SA 3.0: Den Země a www.denzeme.cz

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video