Diamanty jsou věčné: Praha se bude pyšnit největším diamantem ve střední Evropě | e15.cz

Diamanty jsou věčné: Praha se bude pyšnit největším diamantem ve střední Evropě

diamant
diamant
• 
ZDROJ: Ženy - E15

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Praha se bude hostit unikátní diamantovou výstavu s více než 250 diamanty s váhou převyšující 400 karátů a největším diamantem ve střední Evropě, který kdy byl veřejnosti ukázán.

Na výstavě budou kromě unikátních diamantů také překrásné diamantové šperky a drahokamy jako například žluté diamanty či smaragdy.

Hlavním skvostem diamantové výstavy bude bezpochyby největší diamant ve střední Evropě, který se představí veřejnosti. Jeho velikost činí 50,25 karátu a přibližná hodnota14 miliónů dolarů. V surovém nevybroušeném stavu vážil 123,36 karátu a ještě před svým zpracováním získal hodnocení Internally Flawless, tzn. bez vnitřních inkluzí a také nejlepší možný stupeň hodnocení barvy.

Celková hodnota vystavených kusů dosáhne přibližně 18 milionů dolarů, což v přepočtu představuje částku přesahující 360 milionů korun!

diamantAutor: Ženy - E15

Příjemným zpestřením pro návštěvníky bude obraz Mony Lisy z říčních mušlí doplněný o diamant v pojišťovací hodnotě 5 mil dolarů, zapůjčený od nadace DUHA. Pro zájemce jsou připraveny ke koupi i malé diamaty jako suvenýry. Výstava bude otevřena v Široké ulici 15 v praze od 13 hodin dne 14.11 a do 30.11.2013.

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video