Do Čech se vrátí populární show věnovaná skupině ABBA | E15.cz

Vše o vizionářích

Vše o vizionářích Vstoupit do speciálu

Do Čech se vrátí populární show věnovaná skupině ABBA

Do Čech se vrátí populární show věnovaná skupině ABBA

mk

Za dvanáct let své existence odehráli na 550 představení, které v 38 zemích shlédlo na 2 milióny diváků. A Tribute To ABBA: ABBA the Show, celosvětově nejúspěšnější show věnovaná švédskému popovému fenoménu ABBA, se v rámci turné k 40. výročí vítězství skupiny ABBA v Eurovision Songu, které její hvězdnou kariéru zahájilo, vrátí do Ostravy a o den později do Prahy!

Dvouhodinový koncert The Show provede diváky prostřednictvím největších hitů ABBA historií skupiny - od časů před zlomovým vítězstvím na Eurovision Song až po dobytí celého hudebního světa. V průběhu večera zazní ty nejznámější „ABBA hity“, jako např. Waterloo, SOS, Mamma Mia, Dancing Queen, Money Money Money, nebo Knowing Me Knowing You v podání švédské skupiny Waterloo doprovázené Londýnským národním symfonickým orchestrem.

The Show je považována za nejlepší imitací skupiny ABBA, kterou uznávají i nejkritičtější fanoušci skupiny včetně Oficiálního mezinárodního fanklubu ABBA. Velkou roli v tom hraje nepřehlédnutelná úcta všech zúčastněných k švédské legendě a preciznost, s jakou ke ztvárnění tohoto představení přistupují. „Jedním z velmi důležitých elementů pro vytvoření dokonalé iluze ABBA jsou zpěvačky švédského původu. Mají specifický akcent, který nelze napodobovat, musí být originální. Od začátku této show usilujeme o autentický zvuk ABBA a v tomto bodu jsme zcela nekompromisní,“ říká producent Kenneth Svoldgaard.

Autenticitě představení nahrává i účast hudebníků, kteří již s původní sestavou ABBA vystupovali. Jedním z nich je např. saxofonista Ulf Andersson, jež se podílel i na vzniku skladby I Do, I Do, I Do, I Do, I Do: „Když jsem dostal nabídku v The Show hrát, neváhal jsem ani minutu. Je to skvělá, velmi kvalitní show a moc si své působení v ní užívám. Stejně tak skladby ABBA, které i po desítkách let fungují stále stejně dobře jako v době jejich vzniku“.

The Show se uskuteční v České republice 15.ledna v ČEZ Aréně v Ostravě a 16.ledna v Praze v Tipsport Aréně.

Autor: mk
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!