Do Čech se vrátí populární show věnovaná skupině ABBA | e15.cz

Do Čech se vrátí populární show věnovaná skupině ABBA

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Za dvanáct let své existence odehráli na 550 představení, které v 38 zemích shlédlo na 2 milióny diváků. A Tribute To ABBA: ABBA the Show, celosvětově nejúspěšnější show věnovaná švédskému popovému fenoménu ABBA, se v rámci turné k 40. výročí vítězství skupiny ABBA v Eurovision Songu, které její hvězdnou kariéru zahájilo, vrátí do Ostravy a o den později do Prahy!

Dvouhodinový koncert The Show provede diváky prostřednictvím největších hitů ABBA historií skupiny - od časů před zlomovým vítězstvím na Eurovision Song až po dobytí celého hudebního světa. V průběhu večera zazní ty nejznámější „ABBA hity“, jako např. Waterloo, SOS, Mamma Mia, Dancing Queen, Money Money Money, nebo Knowing Me Knowing You v podání švédské skupiny Waterloo doprovázené Londýnským národním symfonickým orchestrem.

The Show je považována za nejlepší imitací skupiny ABBA, kterou uznávají i nejkritičtější fanoušci skupiny včetně Oficiálního mezinárodního fanklubu ABBA. Velkou roli v tom hraje nepřehlédnutelná úcta všech zúčastněných k švédské legendě a preciznost, s jakou ke ztvárnění tohoto představení přistupují. „Jedním z velmi důležitých elementů pro vytvoření dokonalé iluze ABBA jsou zpěvačky švédského původu. Mají specifický akcent, který nelze napodobovat, musí být originální. Od začátku této show usilujeme o autentický zvuk ABBA a v tomto bodu jsme zcela nekompromisní,“ říká producent Kenneth Svoldgaard.

Autenticitě představení nahrává i účast hudebníků, kteří již s původní sestavou ABBA vystupovali. Jedním z nich je např. saxofonista Ulf Andersson, jež se podílel i na vzniku skladby I Do, I Do, I Do, I Do, I Do: „Když jsem dostal nabídku v The Show hrát, neváhal jsem ani minutu. Je to skvělá, velmi kvalitní show a moc si své působení v ní užívám. Stejně tak skladby ABBA, které i po desítkách let fungují stále stejně dobře jako v době jejich vzniku“.

The Show se uskuteční v České republice 15.ledna v ČEZ Aréně v Ostravě a 16.ledna v Praze v Tipsport Aréně.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video