Do Prahy přijíždí kytarový "Amadeus". Je mu teprve třináct let...! | e15.cz

Do Prahy přijíždí kytarový "Amadeus". Je mu teprve třináct let...!

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na kytaru hrál poprvé ve třech letech. Ve dvanácti se již může chlubit první vydanou deskou i hráčským uměním srovnatelným s výkony těch největších kytarových mistrů...

Mladý umělec, označovaný milovníky hudby jako „flamencový zázrak, kytarový génius či Amadeus“, španělský kytarista Amos Lora , bude mít 5. listopadu svou českou premíéru na koncertě v prostorách pražského Paláce Akropolis, kam přijíždí na pozvání festivalu Kytara napříč žánry i s doprovodnou kapelou.

Amos LoraAutor: Ženy - E15

„Amos Lora je kytaristou, který ve světě nemá obdoby. Je uznáván a obdivován i těmi nejzdatnějšími a o generace staršími kytarovými hráči. Mimo jedinečné schopnosti sebevyjádření, improvizace a zvládnutí i složité hráčské techniky, jakou flamencová kytara vyžaduje, je vystoupení tohoto mladého génia výjimečné rovněž díky tomu, že záběry z jeho koncertu budou použity v dokumentu Kateřiny Hager mapujícím jeho hudební dráhu. Snímek pak bude odvysílán prostřednictvím České televize na začátku roku 2013,“ prozrazuje hlavní pořadatel festivalu Stanislav Barek, podle něhož je vystoupení v Paláci Akropolis příslibem ojedinělého zážitku nejen pro skalní příznivce kytarové hry.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video