Do Prahy přijíždí kytarový "Amadeus". Je mu teprve třináct let...! | E15.cz

Do Prahy přijíždí kytarový "Amadeus". Je mu teprve třináct let...!

Redakce

Na kytaru hrál poprvé ve třech letech. Ve dvanácti se již může chlubit první vydanou deskou i hráčským uměním srovnatelným s výkony těch největších kytarových mistrů...

Mladý umělec, označovaný milovníky hudby jako „flamencový zázrak, kytarový génius či Amadeus“, španělský kytarista Amos Lora , bude mít 5. listopadu svou českou premíéru na koncertě v prostorách pražského Paláce Akropolis, kam přijíždí na pozvání festivalu Kytara napříč žánry i s doprovodnou kapelou.

Amos Lora Autor: Ženy - E15

„Amos Lora je kytaristou, který ve světě nemá obdoby. Je uznáván a obdivován i těmi nejzdatnějšími a o generace staršími kytarovými hráči. Mimo jedinečné schopnosti sebevyjádření, improvizace a zvládnutí i složité hráčské techniky, jakou flamencová kytara vyžaduje, je vystoupení tohoto mladého génia výjimečné rovněž díky tomu, že záběry z jeho koncertu budou použity v dokumentu Kateřiny Hager mapujícím jeho hudební dráhu. Snímek pak bude odvysílán prostřednictvím České televize na začátku roku 2013,“ prozrazuje hlavní pořadatel festivalu Stanislav Barek, podle něhož je vystoupení v Paláci Akropolis příslibem ojedinělého zážitku nejen pro skalní příznivce kytarové hry.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!

Tato stránka využívá služeb Google reCAPTCHA, na kterou se vztahují Smluvní podmínky a Zásady ochrany osobních údajů společnosti Google.