Edith The Show připomene malou dámu velkého srdce – Edith Piaf | e15.cz

Edith The Show připomene malou dámu velkého srdce – Edith Piaf

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Francouzský šanson je fenomén, který od poloviny minulého století tvoří jeden z pilířů moderní hudební kultury. Písně plné krásných melodií a zpravidla poetických textů vzbuzují nadále velké emoce. 4. a 5 prosince budou mít diváci možnost si připomenout 50. výročí úmrtí Edith Piaf – ženy, jejíž pozice královny šansonu je bezpochyby nesmrtelná.

Edith Piaf ovlivnila nejen posluchače, ale také řadu hudebníků v zahraničí i u nás. Vzpomeňme na legendární Hanu Hegerovou anebo Lucii Šoralovou či Zdenku Trvalcovou sbírající uznání v současné době. Ve Francii kráčí ve stopách Edith Piaf celá plejáda interpretek, nevyjímaje současnou hvězdu světového formátu ZAZ.

Zpěvačku Jil Aigrot, která v pražské Hybernii a brněnském Bobycentru propůjčí Edith hlas i tvář, objevila dlouholetá přítelkyně a tajemnice Edith Piaf Ginou Richer a doporučila ji režisérovi filmu La Vie en Rose (u nás uváděného pod názvem Edith Piaf). Ten ji následně vybral, aby nazpívala vokální party zpěvačky ve filmu ztvárněné přesvědčivou Marion Cotillard. Úspěch snímku odstartoval i zpěvaččinu kariéru v celosvětovém měřítku.

Zpěvačku ve výpravném představení doprovodí kvartet pařížských muzikantů a důmyslně použitá projekce řady dobových pařížských snímků a zejména pak samotné Edith Piaf. První část dvoudílné show na diváky dýchne atmosférou Montmartre. Tato legendární bohémská čtvrť, v jejímž pulzujícím každodenním a každonočním životě se potkávala hudba, umění a krása s polosvětem alkoholu, prostitutek a drog, bezpochyby ovlivnila život i písně pařížského „vrabčáka“. Druhá část představení zachycuje Edith v poválečném čase největší slávy, kdy při jejích koncertech praskala ve švech pařížská Olympie a řada dalších evropských sálů.

Edith The Show se v pražském divadle Hybernia uskuteční 4. prosince od 19 hodin a v brněnském Bobycentru 5. prosince od 19:30 hodin.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video