Elite Model Look 2012 má své vítězky. Budou z nich příští světové topmodelky? | e15.cz

Elite Model Look 2012 má své vítězky. Budou z nich příští světové topmodelky?

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Ve Španělském sále Pražského hradu proběhlo již 21. slavnostní finále letošího českého a slovenského ročníku největší světové modelingové soutěže s ročníku soutěže Elite Model Look. Vítězkami finále soutěže Schwarzkopf Elite Model Look 2012 se staly Češka Adéla Martynková a Slovenka Silvia Jagošová. Obě vítězky pojedou na světové finále této prestižní soutěže v prosinci doČíny

Finalistky tento rok otevřely show v retrospektivní kolekci od přední české módní navrhářky Kláry Nademlýnské. Dvě kolekce představil slavný belgický návrhář Jean Paul Knott, který pracoval pro Yves Saint Laurent, Louis Féraud či Cerruti. V roce 1999 založil vlastní značku v Bruselu a později rovněž galerii současného umění Knott Gallery. Realizoval také kostýmy pro Béjart Ballet. Finalistky dále předvedly luxusní kolekci Simple Concept Store (YSL, Lanvin, Balenciaga atd.).

Vrcholem večera a zároveň nejexkluzivnější přehlídkou roku byla kolekce Gold Label a Haute Couture světové módní legendy Vivienne Westwood. V modelech slavných italských návrhářů a Vivienne Westwood se ukázaly i topmodelky agentury Elite Prague a Elite Bratislava (mezi nimi i bývalé vítězky soutěže Elite Model Look, nyní už známé v zahraničí úspěšné modelky pracující pro přední světové návrháře) Michaela Kocianová, Denisa Dvořáková, Hana Jiříčková Denisa Dvončová a další.

Finálovým večerem provázel moderátor Leoš Mareš. O hudební vystoupení se tento rok postaraly ženy. V rámci večera vystoupila legenda české hudební scény Marta Kubišová a populární americká zpěvačka působící v Čechách Tonya Graves.

O vítězkách rozhodla porota složená z odborníků z oblasti módy, zahraničních modelingových agentů, kultury a médií. V porotě zasedla například česká topmodelka a ambasadorka soutěže Schwarzkopf Elite Model Look ČR 2012 Taťána Kuchařová, belgický návrhář Jean Paul Knott, reprezentant značky Vivienne Westwood Rafael Gomes, či ředitel soutěže Sáša Jány, který o včerejším finále soutěže řekl: „Finalistky byly opravdu fantastické, odvedly skvělou práci a jsem rád, že na takovéto vysoké úrovni vstupují do světa modelingu. Jsem přesvědčený, že za pár měsíců uvidíme některé z nich na světových molech v New Yorku či Paříži.“ Slavnostního večera se zúčastnila také řada českých a slovenských celebrit, mimo jiné například topmodelka, Daniela Peštová či Pavlína Němcová, zpěvačka Dara Rolins, módní návrhářka Liběna Rochová a další známé osobnosti.

Do soutěže se letos přihlásil rekordní počet dívek a během měsíců března a dubna se uskutečnilo v obchodních centrech po celé ČR a SR celkem 25 castingů, kterých se zúčastnilo celkem 7 500 dívek přestože pravidla výběru a nároky na dívky jsou nesrovnatelně přísnější než např. v soutěžích miss. Dívky, které uspějí mají ovšem velikou šanci proniknout do světa topmodelingu. Svou kariéru začala právě v této soutěži i řada světových topmodelek např. Cindy Crawford, Gisele Bundchen, Linda Evangelista a další.

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video