Eva Urbanová: Našla jsem vnitřní svobodu | e15.cz

Eva Urbanová: Našla jsem vnitřní svobodu

Tereza Moravcová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Byla úspěšnou advokátkou, nyní vede concept store Nila na pražských Vinohradech. Eva Urbanová (36) se rozhodla jít za svým snem i přes zamítavé reakce celého okolí.

Eva Urbanová vyzařuje klid, který je zvláště v dnešní stresem nasáklé době uklidňující. Její otevřenost ohledně zkušenosti s terapií mě potěšila, stejně jako její dobrovolná osvěta o fair trade módě. Místo klientů právnické firmy teď hájí ideály udržitelné módy, nebo chcete-li slow fashion.

Počkejte si

Je nesmírně důležité si uvědomit, že všechno nemusí mít hned výsledky a že je to běh na dlouhou trať. Na začátku jsem věděla, že podnikání bude těžké, ale počítala jsem, že budou stačit maximálně dva roky, aby firma fungovala. Chtělo to ale víc než dva roky. Když teď konečně přicházejí výsledky, jsem ráda, že jsem vytrvala.

Nestyďte se jít za psychologem

Po dvou letech podnikání přišla krize. Nejdřív jsem oslovila osobního kouče a pomáhalo to. Zároveň jsem ale měla pocit, že se nedostáváme do takové hloubky, kterou člověk potřebuje, aby si srovnal určité věci. Když přijde těžké období jako třeba nemoc v rodině nebo když máte pocit, že nezvládáte mateřské povinnosti, je dobré vyhledat odbornou pomoc. Proto jsem se rozhodla, že po koučinku, který byl spíš lehčí, si projdu i terapií, aby proběhla nějaká zásadnější změna v mém nastavení. Na terapii jsem chodila půl roku a to mi pomohlo opravdu hodně.

Podpora od partnera je důležitá

Nejvíc mi pomohl můj muž. Vždycky mě podporoval v tom, abych dělala, co chci, i když to mělo třeba vliv na naši rodinu. Manžel je původně také advokát, ale nyní má vlastní ekonomickou konzultační firmu. Na začátku mého podnikání mě podporoval nejen psychicky, ale i tím, že živil rodinu. Pomáhá mi stále, aktuálně zejména s rozvojem našeho obchodu Nila.

Najděte svou vnitřní svobodu

Myslím, že doteď někteří v mém okolí nepochopili, proč jsem opustila svou úspěšnou kariéru v advokacii a otevřela si obchod. Vést obchod totiž z jejich pohledu může každý. Musela jsem se naučit nebrat ohled na to, co si kdo myslí – najít svou vnitřní svobodu. Musí vám to prostě být jedno. Některá povolání s sebou přinášejí společenský status, to je ale jen povrch věcí. Důležité je, aby člověk byl opravdu spokojený ve své práci. Musíte být připravená, že s tak rezolutní změnou práce se může proměnit i váš okruh přátel. Ale já jsem třeba tu proměnu vnímala velmi pozitivně.

CO MÁM RÁDA

Často nosím tyto náušnice z recyklovaného kovu od návrhářky Joanny Cave.Autor: Ženy - E15

Koupila jsem ho na trhu v Santa Fe v Novém Mexiku, kde se zrodila idea mého podnikání.Autor: Ženy - E15

Nejraději piji svou kávu z těchto hrníčků z blešího trhu v Bruselu.Autor: Ženy - E15

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Tereza Moravcová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery