Festival DUN DUN: Nechte se inspirovat Afrikou | e15.cz

Festival DUN DUN: Nechte se inspirovat Afrikou

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V sobotu 21. 9. 2013 se v Řeži u Prahy v Polepšovně Ducha uskuteční festival DUN DUN. Jeho cílem je představit návštěvníkům Afriku, její atmosféru, kulturu a mentalitu z různých úhlů pohledu.

Součástí programu bude vystoupení hudební skupina Yellow Sisters a Zdeněk Bína se svým akustickám projektem. Návštěvníky jistě zaujme také módní přehlídka značek Kedjom-Keku a ShineBean zaměřených na africkou módu, výstava fotografií s názvem Jeden den s Bantou, nebo promítání dokumentů o Africe z produkce Kedjom-Keku a Siriri. V rámci festivalu proběhne také autogramiáda spojená s autorským čtením Hany Hindrákové, autorky knih Děti Nikoho a Karibu Keňa.

Připraveno je také několik worshopů, např. taneční pod vedením Abdoulaye Traore, bubenický pod taktovkou Petra Šušora, či pletení copánků a mastkové tvoření. V programu organizátoři nezapomněli ani na děti, které se mohou těšit například na živá zvířata či malování na tvář.

Zázemí festivalu doplní africké tržiště s prezentacemi různých neziskových společností a sdružení, např. ShineBean, Čiwaru, Kedjom-Keku, Siriri, Fair, Klub přátel Tengenege a Original Afrika. Pochutnat si budete moci na africkém občerstvení, o které se postará Čiwara a Mama Africa.

Festival DUN DUN je organizován občanským sdružením ShineBean, které dlouhodobě podporuje vzdělávání a sociálně ekonomický rozvoj v chudých komunitách v Keni a v naší republice se soustředí hlavně na osvětu a rozvojové vzdělávání.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video