Filmových 50 odstínů šedi má své herecké představitele | e15.cz

Filmových 50 odstínů šedi má své herecké představitele

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Erotický román 50 odstínů šedi je jednou z neúspěšnějších a nejprodávanějších knih současnosti. Není tedy divu, že zaujal i filmové producenty, větřící nemalý zisk. O zfilmování knižní předlohy, stejně jako hlavních představitelích se mluví už nějakou dobu, nyní však nabylo reálných obrysů.

Příběh mladé studentky Anastasie Steele a dominantního multimilionáře Christiana Greye, plný erotických scén, v nichž převažují sadomasochistické praktiky, dokázal pobláznit ženy po celém světě. Jeho autorka Erika Mitchell vydělala v minulém roce 95 milionů dolarů, tedy v přepočtu asi 1,9 miliardy korun a byla nedávno vyhlášena magazínem Forbes nejlépe placenou spisovatelkou uplynulého roku.

Práva k filmové adaptaci erotického bestselleru získaly již před časem společnosti Universal a Focus, obsazení hlavních rolí však zůstávalo pouze předmětem spekulací. Horkých adeptek na hlavní ženskou roli bylo již zveřejněno několik a nechyběly mezi nimi ani nejslavnější mladé herečky současnosti, např. Alexis Bledel (Gilmorova děvčata), Emma Watson (Harry Potter), Kristen Stewart (Stmívání) nebo Milla Kunis (Černá labuť).

Oproti všeobecným očekáváním však dalo studio Universal Pictures přednost méně známým tvářím a hlavní role ztvární Dakota Johnson, dcera slavných herců Melanie Griffith a Dona Johsona, a Charlie Hunnam. Oficiální zveřejnění této zprávy prý vyvolalo vlnu nespokojenosti u některých fanoušků.

Premiéra filmu je plánovaná na příští léto.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video