Golf - pro koho je vhodný a jak na něj? | e15.cz

Golf - pro koho je vhodný a jak na něj?

ZDROJ: Ženy - E15

Hana Chaloupková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pro úspěšnou golfovou hru je údajně nejdůležitějších 15 cm mezi ušima. Golf je totiž především o stavu vaší mysli a okamžitě odhalí, jak na tom vaše psychika právě je. A dá se předpokládat, že čím více budete zlepšovat techniku, čím déle budete pobývat uprostřed zelených golfových trávníků, tím lépe bude i vaší mysli. Připravte se na to, že tomuto koníčku budete muset obětovat dostatek času, ale nikdo z golfi stů netvrdí, že to dělá nerad.

PRO KOHO JE VHODNÝ GOLF?

Golf můžete hrát na slušné úrovni až do velmi pozdního věku a díky systému handicapu ho spolu mohou hrát mladší i starší hráči, prarodiče i vnoučata. Více než fyzická kondice rozhoduje chladná hlava.

Golf není sport bez námahy, při jednom 18jamkovém kole nachodíte asi 8–10 km, a pokud nemáte bag na kolečkách, pak i se slušnou zátěží. Měli byste dodržovat pitný režim, ale jinak se nemusíte obávat žádných poranění a zdravotních komplikací.

Golfisté si zakládají na slušnosti, vzájemné úctě a respektu. Hra je založena na přísných pravidlech a etických normách, každý rok dokonce vychází kniha, která upřesňuje výklady a rozhodnutí. Pravidla golfu je dobré mít neustále s sebou v bagu.

Pokud milujete cestování, objevovat a poznávat nová golfová hřiště po celém světě pro vás bude dobrodružství. Navíc poznáte nové lidi a navážete nové známosti.

JAK NA TO?

Nejčastější chybou v golfu je jít do toho silou. Golf je švihový a dynamický sport a čím uvolněněji a lehčeji do míčku udeříte, tím lepší a rovnější odpal získáte.

Hrát golf rekreačně je jednodušší, než si myslíte. Už nemusíte absolvovat žádné povinné zkoušky, získávat handicap, být členem klubu či platit poplatky. Stačí se zapojit do projektu www.bavtesegolfem.cz a stát se Rekreačním golfi stou. Absolvujete úvodní kurz a poté 3 hry na 9 jamek s průvodcem po hřišti, který vám vysvětlí techniku, pravidla a chování na hřišti.

Platíte pouze hrací poplatek (green fee). Po absolvování tohoto školení vás zaregistrují do evidence MGH (Asociace majitelů golfových hřišť) a získáte doživotní hrací kartu. S tou pak můžete hrát nejen na českých a moravských hřištích, ale i na více než 900 místech v celé Evropě.

CO NA SEBE?

Golf je často mylně vnímán jako drahý sport. Jistě, může se prodražit, když se rozhodnete pořídit si to nejluxusnější oblečení a vybavení za statisíce. Pro začátek vám ale postačí si vybavení zapůjčit nebo si třeba zakoupit ohranou sadu holí. A až zjistíte, které hole vám vyhovují a získáte úderovou jistotu, má cenu investovat do vlastního setu.

KDE SI MŮŽETE ZAHRÁT?

Mezi 10 TOP golfových areálů roku 2013 patří Park Slapy sv. Jan. Leží jen 18 km od Prahy u Slapské přehrady a kromě 18jamkového hřiště tady mají wellness, fitness a masáže. Do nejlepší desítky patří ještě areály: Albatross, Brno Kaskáda, Hluboká nad Vltavou, Karlovy Vary, Kunětická Hora, Mariánské Lázně, Mnich, Ostravice a PlzeňDýšina. Více na www.golf.cz, www.hrajemegolf.cz

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Hana Chaloupková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video