Herci z komedie 2Bobule podpoří projekt Úsměv pro život | e15.cz

Herci z komedie 2Bobule podpoří projekt Úsměv pro život

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Úsměv pro život, charitativní projekt, který v roce 2009 podporuje činnost zdravotních klaunů, získá výrazné posily - herce z nové české komedie 2Bobule.

Rozdáváním úsměvů se dá léčit, proto funguje o.s. Zdravotní klaun, partner projektu Úsměv pro život. Zdravotní klauni předvádějí dětem i dalším pacientům v nemocnicích představení a klauniády, které je vždy rozesmějí a přímo tak podpoří jejich léčbu a náladu v těžkých osobních časech. Úsměv pro život je charitativní projekt společnosti B. Braun, který v roce 2009 podporuje činnost Zdravotních klaunů.

Tvůrcům i hercům komedie 2Bobule se projekt natolik zalíbil, že se rozhodli s ním spojit a aktivně ho podpořit.
„Úsměv pro život je natolik pozitivní projekt, že jsme prostě nemohli zůstat stranou,” říká jeden z producentů filmu Tomáš Vican. „S úspěchem filmu Bobule jsme měli velké štěstí a vedle diváků v kině chceme pár úsměvů předat i pacientům, kteří měli štěstí o něco méně,” dodává producent a vinař Vican.

Autor: Ženy - E15


Koncert po telefonu, hodinky, dort nebo na Bohemku


Na internetu probíhá charitativní sbírka, jejíž výtěžek půjde na podporu činnosti zdravotních klaunů. Nepůjde však o obyčejnou sbírku, k daru do sbírky totiž budou lákat úsměvy herců z filmu 2Bobule a všech, kteří se do projektu zapojí. ^Herci navíc odmění  nejvyšší příspěvky několika osobními a zcela unikátními dary. Podobná lákadla pak bude moci vymyslet každý, kdo se rozhodne projekt podpořit.

Jiří Korn zazpívá vítěznému sponzorovi svého úsměvu přes mobil písničku. Jiří Krampol daruje vítězi speciálně vyrobené hodinky s věnováním. Jana Švandová, filmová manželka Jiřího Krampola, zase  osobně předá lístek na premiéru. Terezka Voříšková osobně upeče svůj první dort v životě a Kryštof Hádek půjde se „svým“ nejlepším dárcem na pivo a pak na zápas fotbalové Bohemky.

====

====

  Jak mohu pomoci?====


I váš úsměv může přispět k tomu, aby se zdravotní klauni dostali do co nejvíce nemocnic! Zvolte si jednu ze čtyř možností, jak Úsměv pro život podpořit:

  1. Vyberte si na těchto stránkách úsměv, který se vám nejvíce líbí, a přispějte na něj libovolnou částkou. Ta bude připsána přímo na účet podporovaného projektu.
  1. Nahrajte svůj vlastní úsměv a požádejte ostatní, aby na něj přispěli. Čím více lidí přesvědčíte, tím více úsměvů se dostane do nemocnic.
  1. Navštivte náš usměvavý e-shop a objednejte si některý z dárků. I odtud poputují získané prostředky přímo na činnost zdravotních klaunů.
  1. Šiřte myšlenku Úsměvu pro život dál. Čím víc lidí, tím víc úsměvů.

www.usmevprozivot.czVedle toho proběhne také „sběratelská“ dražba filmových úsměvů z filmu 2Bobule. Předmětem dražby budou úsměvy přímo z filmu a vítěz každé takové dražby získá zarámovanou fotografii s úsměvem, na které nebude chybět věnování herce, který je na ní vyobrazen.

2Bobule v cirkusu


V polovině října proběhne ve Fakultní nemocnici v Motole Cirkus Paciento, několikadenní divadelní dílna zdravotních klaunů s pacienty a série představení. Přímo za pacienty se v rámci Cirkusu Paciento vydají i známé tváře z 2Bobulí a do klauniád se osobně zapojí.

Autor: Ženy - E15


Na internetových stránkách projektu Úsměv pro život www.stream.cz/usmevprozivot bude navíc v úplné premiéře uveden videoklip ke skladbě Richarda Krajča cyRáno, která je ústřední písní k filmu 2Bobule.

1. října 2009

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video