Herečka Klára Issová v netradiční roli: v podvazcích, korzetu a se zbraní v ruce | e15.cz

Herečka Klára Issová v netradiční roli: v podvazcích, korzetu a se zbraní v ruce

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Koncem září mělo premiéru divadelní představení PanzerFaust, ve kterém se coby jedna z hlavních rolí objevuje Klára Issová. Tentokrát krásná křehká herečka ztvárnila trochu netradiční roli drsňačky a ženy, která si jde tvrdě za svou budoucností. A nevadí, pokud k tomu má použít svůdný kostým nebo vražednou zbraň...

V novém originálním a hlavně vtipném pojetí známého faustovského příběhu plného svérázného humoru, slovních hříček, odvážných scénických triků a nápaditých hudebních pasáží se setkáte se známými postavami příběhu - s Faustem, Markétkou a Mefistem, které ovšem jednají trochu jinak, než byste asi čekali.

Kabaret Caligula pojal svého PanzerFausta jako „vědecko-fantastickou dystopii na faustovské téma“. Co to vlastně znamená? Představte si, že Mefisto je kouč osobního rozvoje, Frankenstein je jeho šéf, Markétka je ředitelka marketingu. A všichni bojují o Faustovu duši. „Markétka podle Kabaretu Caligula není nyvá, zasněná nebo plachá. Konečně budu jednou hrát ženu, která se s ničím moc nemaže a umí být i pěkně drsná,“ pochvaluje si Klára Issová.

Pozoruhodný je i fakt, že mimo hostujících herců se v případě Kabaretu Caligula jedná o amatérské herce, kteří často ze svých povolání čerpají: Lukáš Rumlena (Faust), je ve skutečnosti koučem osobního rozvoje, Ondřej Gabriel se věnuje public relations, Tadeáš Petr působí jako advokát.

Kabaret Caligula patří mezi nejznámější a nejúspěšnější divadla pražské alternativní scény už téměř 20 let.

Po svých úspěšných autorských kusech Jan Hus: Vzkříšení, Hamlet: Přání zabít a Zkáza vesmírné lodi Libido, které mu vynesly např. ocenění Objev roku na Next Wave, vítězství v Divadelním matchi, kontroverzní přijetí na Jiráskově Hronově a stálé angažmá v Paláci Akropolis, si dal soubor dvouletou pauzu. Během ní vznikl dosud nejambicióznější projekt Kabaretu Caligula s názvem PanzerFaust.

O spolupráci s nějakým amatérským divadlem jsem uvažovala už delší dobu. Když mi kluci dali přečíst první verzi scénáře PanzerFausta, moc mě to bavilo. Nikdo z Kabaretu Caligula není školený herec, i když mají přirozený talent. Každopádně je to úplně něco jiného, než na co jsem byla zvyklá. Po několika zkouškách jsem ale zjistila, že mě to vlastně baví. Myslím, že se vzájemně docela obohacujeme, jiskří to. Je tam takové zvláštní napětí, se kterým se ve světě profesionálního divadla moc často nesetkáte. Zahrát si s talentovanými amatéry je výzva, kterou by si měl občas zkusit každý profík,“ zdůvodnila Klára již před několika týdny během zkoušek, proč se rozhodla přijmout hostující roli v amatérském divadelním představení.

Obě premiéry v Paláci Akropolis navíc sklidily velký úspěch diváků i kritiků. „Ti lidé jsou prostě vtipní. O vytrvalém dvouapůlhodinovém hláškování si lze myslet své, ale nelze přitom dost dobře neslyšet, že v tomto oboru patří Caligulův autorský tým do absolutní domácí špičky,“ shrnuje v recenzi, vydané po konci první premiéry divadelní kritik a publicista Vladimír Mikulka. Reprízy představení proběhnou v listopadu tohoto roku.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video