Herečka Luba Skořepová oslavila devadesátiny: „Je mi teprv 90! Teď to rozjedu!“ | e15.cz

Herečka Luba Skořepová oslavila devadesátiny: „Je mi teprv 90! Teď to rozjedu!“

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V neděli 22. září oslavila česká herečka, spisovatelka a dlouholetá členka činohry Národního divadla v Praze Luba Skořepová krásné 90. narozeniny.

Narozeninový večer s názvem „Je mi teprv 90! Teď to rozjedu!“ proběhl v kavárně Divadla ABC, pod moderátorskou taktovkou Aleše Cibulky.

Oslavenkyni přišla poblahopřát řada kolegů, např. Arnošt Goldflam, Vlastimil Harapes, Dana Batulková, či Miloš Horanský i ředitel Městských divadel pražských Ondřej Zajíc s uměleckým šéfem Petrem Svojtkou, kteří umělkyni předali dort ve tvaru Ceny Thálie.
Od prezidenta Herecké asociace Jiřího Hromady pak herečka získala Cenu Herecké asociace.

Večer zahájil krátký sestřih z dokumentů Jana Brichcína o Lubě Skořepové a s neutuchajícím elánem vzpomínala na své dětství a hereckou profesi sama umělkyně. Hudební doprovod během večera obstarala Musica Bohemica. Hosté mohli ochutnat dobroty podle receptů Lubiny babičky a prohlédnout si fotografie z kalendáře Luby Skořepové od Aleny Hrbkové.

Luba Skořepová Herečka Luba Skořepová, vlastním jménem Libuše Skořepová, se narodila 21. září 1923 v Náchodě. Roku 1944 úspěšně ukončila studium herectví na pražské konzervatoři a o rok později dostala své první angažmá v souboru J. Honzla ve Studiu Národního divadla. Od roku 1948 získala stálé angažmá v činohře Národního divadla, kde jí bylo dopřáno mnoho krásných rolí. Zahrála si v mnoha seriálech, filmech a inscenacích, např. ve Sňatcích z rozumu, v Chalupářích, Čarovném dědictví, Příliš hlučné samotě a dalších.


Výstavu věnovanou Lubě Skořepové, mapující její hereckou dráhu, si mohou návštěvníci Divadla ABC prohlédnout do konce roku. Kromě výstavy zde najdou také pamětní knihu, do které mohou napsat vlastnoručně Lubě Skořepové blahopřání.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video