HOME - země krásná a neznámá | e15.cz

HOME - země krásná a neznámá

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pátého června 2009, ve SVĚTOVÝ DEN ŽIVOTNÍHO PROSTŘEDÍ, se HOME stane PRVNÍM filmem, který bude zároveň uveden ve všech médiích (kino, TV, DVD a internet) a na pěti kontinentech.

Tento jedinečný projekt světoznámého fotografa YANNA ARTHUSE-BERTRANDA, jehož výstava fotografií nazvaná Země krásná neznámá se uskutečnila mimo jiné i v Praze, si klade za cíl oslovit co největší množství obyvatel Země a přimět je si uvědomit, jaký dopad má naše jednání na naši planetu.

Autor: Ženy - E15

Lodě v přístavu Mopti na řece Niger, Mali
Během 200 000 let na Zemi narušilo lidstvo rovnováhu planety, která se tvořila téměř 4 milióny let vývoje. Vysoká daň, ale je příliš pozdě být pesimističtí: lidstvo má stěží 10 let, aby obrátilo tento trend, uvědomilo si plný rozsah svého vyčerpání bohatství Země a změnilo své návyky.

My všichni musíme přispět – kdykoliv a jakkoliv můžeme. I když je to jen výměna žárovek, recyklace odpadu nebo si jen více hledět toho, co nakupujeme, je to ohromný krok.“ Luc Besson (producent Home)


HOME nám ukáže, jak je Země krásná, ale jak ji také ničíme. A také nám ukáže všechny ty divy, které můžeme stále ještě zachovat. Vždyť nám stále zbývá polovina lesů, stejně tak 3/4 savců, oceány skrývají velké množství fascinujících a neznámých druhů rostlin a zvířat, 2/3 naší zemědělské půdy jsou stále produktivní a schopné nakrmit miliardy lidí.

Autor: Ženy - E15

Pramen Grand Prismatic, Yellowstone National Park, Wyoming, USA

Žijeme v rozhodující éře, kdy je potřeba přijít s návrhy, jak zajistit udržitelný rozvoj a změny, které umožní „uspokojit současné potřeby bez vytváření kompromisů a zajistit potřeby budoucích generací“.

Autor: Ženy - E15


Hlavním světovým sponzorem filmu HOME je společnost PPR vedená François-Henri Pinaultem (manželem Salmy Hayek), distributorem pro ČR je společnost SPI-film. Oficiální stránky filmu najdete zde, české stránky filmu najdete http://home.spi-film.cz/

Zdroj: 2media
Foto: © „HOME“ – an ELZEVIR FILMS – EUROPACORP coproduction

3. června 2009

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video