Hudební legenda Metallica míří na filmová plátna | e15.cz

Hudební legenda Metallica míří na filmová plátna

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Legendární americká kapela Metallica připravila pro své příznivce nový filmový zážitek podobě 3D filmového zpracování jejich koncertního turné. Snímek s podtitulem Through The Never, v sobě spojuje filmový příběh a živé záběry z vyprodaného koncertu jedné z nejpopulárnějších rockových kapel všech dob.

Celé dění na jevišti i v zákulisí je interpretováno prostřednictvím příběhu jednoho ze členů štábu, mladíka Tripa (Dane DeHaan), který je během koncertu vyslán na tajnou misi. Zdánlivě jednoduchá úloha se však postupně stává surrealistickým dobrodružstvím na pozadí živého vystoupení Metallicy ve vyprodané aréně.

Netradiční 3D zpracování, které díky oslňující pyrotechnice, propracovaným pódiovým scénám a obrazu snímaného 24 kamerami najednou nemá na plátně obdoby, má na svědomí režisér maďarského původu Nimród Antal, který patří ke skalním fanouškům kapely, což byl pro její členy velmi důležitý fakt. „Je to úžasné,“ říká Robert Trujillo. „Bylo to pro nás zárukou toho, že má srdce na pravém místě, a že se do filmu pustil z jasně definovaných důvodů.“

Ve filmu zazní největší hity, které Metallica hrává na koncertech, např. „Battery,“ „The Memory Remains,“ „Nothing Else Matters,“ „Master of Puppets“ či „Enter Sandman“. „Snažili jsme se vytvořit příběh, který by zapadal do této skladby písní,“ prozradil režisér. „Nadšení kapely, jejich energie a hlavně láska, s kterou dělají muziku, to všechno se přetavilo do filmu. Jsem na to velmi hrdý.“

Hudební skupina Metallica, jejímiž členy jsou James Hetfield (zpěv, kytara), Lars Ulrich (bicí), Kirk Hammett (kytara, doprovodný zpěv) a Robert Trujillo (baskytara, doprovodný zpěv) vznikla v roce 1981 a dnes patří mezi legendy světové hudební scény. Během své kariéry vydala 9 studiových alb, 4 záznamy živých koncertů, 37 singlů, prodala přes 105 miliónů kusů nosičů a ve více než čtyřiceti zemích se jí podařilo získat zlaté nebo platinové certifikáty, což jí řadí mezi komerčně nejúspěšnější metalové skupiny v historii. Jejich deska „Metallica“ se stal jedním z nejprodávanějších alb posledních 20 let.
Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video