Hvězdní barmani míchali charitativní drinky pro Nadaci Taťány Kuchařové | e15.cz

Hvězdní barmani míchali charitativní drinky pro Nadaci Taťány Kuchařové

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V Mlýnské kavárně na pražské Kampě se ve čtvrtek 19. září večer při této výjimečné příležitosti sešla exkluzivní sestava barmanů.

Spolu s Taťánou Kuchařovou, Tomášem Sedláčkem a Janem Procházkou hostům charitativní drinky zručně míchali také Sandra Nováková, Livie Kuchařová, Ondřej Brzobohatý, Karel Janeček a Jan Onder. Každý příchozí se tak mohl občerstvit výtečným pitím i hudbou podle svého přání, popovídat si s pozoruhodnými osobnostmi za barem a především přispět na dobrou věc.

Výtěžek celé akce je určen občanskému sdružení Okamžik na nákup Braillovy tiskárny v hodnotě 114.000Kč. Sdružení Okamžik, kromě dalších projektů, provozuje první a v rámci České republiky z hlediska počtu klientů největší Dobrovolnické centrum pomoci zrakově postiženým. Aktuálně služby centra využívá 147 nevidomých klientů, z toho je 49 klientů ve věku nad 60 let.

Nadace Taťány Kuchařové - Krása pomoci se od svého založení v roce 2008 zaměřuje na kontinuální a systematické řešení problematické situace seniorů v České republice a zlepšení kvality jejich života. „Je to smutné, ale naše společnost je k seniorům stále lhostejná. Všichni bychom si měli uvědomit, že senioři jsou součástí našich životů, není možné vyčleňovat je na okraj společnosti. I my jednou budeme staří a budeme chtít, aby nás okolí respektovalo, proto dnes nebuďme lhostejní k problémům seniorů a každý podle svých možností dělejme něco pro to, aby se jejich situace do budoucna stále zlepšovala. To byl ostatně jeden z důvodu, proč jsem před pěti lety založila nadaci, která se věnuje právě této opomíjené věkové skupině,“ zdůrazňuje Taťána Kuchařová.

Taťána Kuchařová není jen zakladatelkou a nepřehlédnutelnou „tváří“ nadace, ale také předsedkyní její správní rady, aktivně se podílí na činnosti nadace, komunikaci s donory a výběru konkrétních projektů. Nadace Taťány Kuchařové – Krása pomoci od svého vzniku v roce 2008 shromáždila a přerozdělila více než 18 milionů korun. Podporované projekty jsou zaměřeny na moderní sociální služby (osobní asistenci, pečovatelskou službu, dobrovolnictví a aktivizační programy), které seniorům pomáhají zůstat doma mezi svými blízkými, zamezují jejich vyloučení z běžného, normální života a předcházejí jejich předčasnému umisťování do ústavní péče.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video