Inéz Cusumano: Od trosek k luxusu | e15.cz

Inéz Cusumano: Od trosek k luxusu

ZDROJ: Ženy - E15

Libuše Procházková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Z ruiny postavila jeden z nejluxusnějších hotelů v Česku: Chateau Mcely. Inéz Cusumano přitom neměla vždycky na růžích ustláno a do jejího života zasáhla i osobní tragédie. Možná i proto je obdařená nezdolnou náturou a silou pouštět se do projektů, které na první pohled vypadají úplně bláznivě.

Vyrůstala sama s maminkou, zdravotní sestrou, ve Spišské Nové Vsi. „Maminka tvrdě pracovala, aby nám mohla dopřát základní životní standard, ale i tehdy dostupný luxus – jako třeba cesty do Jugoslávie,“ vypráví Inéz. Sama prý byla odjakživa ambiciózní. „Do všeho jsem se pouštěla s vášní, někdy i přes jasný handicap. Chtěla jsem hrát na piano, aniž bychom měli doma klavír, nebo se stát krasobruslařkou bez zjevného talentu.“ Krasobruslařkou se nestala, ale klavír zvládla bravurně, a dokonce zvažovala, že se hraním bude živit. Jako dítě hodně četla. „Bavila mě ruská literatura 19. století, příběhy aristokracie na venkovských sídlech. To mě asi hodně ovlivnilo.“

Vystudovala zahraniční obchod na VŠE v Praze. „Vědomostně jsem si z vysoké moc neodnesla, na rozdíl od pozdějších studií na Harvardově univerzitě a v Oxfordu.“ V 90. letech se v Praze živila jako developerka a rekonstruovala zchátralé objekty. Ve stejné době ale do jejího života zasáhla tragédie. Její první manžel náhle zemřel. Vyrovnat se s nečekanou ztrátou prý pomohl čas. Setkání s druhým manželem proběhlo osudově. „Jima mi představila kamarádka v Kalifornii. Oba jsme měli pocit, že se známe celý život. Po pár letech jsme se přestěhovali do Prahy.“

Brouk Pytlík, práce všeho druhu

O rekonstrukci zámku, který koupila v katastrofálním stavu, ještě než potkala manžela, přemýšlela v Kalifornii dva roky. Sama si vzala na starost tvorbu interiérů, vytvoření wellness programu a přírodní kosmetiky Mcely Bouquet, marketing i koncept restaurace. Na otázku, kolik řemesel si musela osvojit, říká: „Jsem brouk Pytlík, práce všeho druhu! Hoteliérka, provozovatelka lázní, koupaliště, parku, půjčovny kol, pořadatelka kulturních akcí, vývojář, výrobce a prodejce kosmetiky, spisovatelka dětských knih, autorka konceptu lázní, interiérová a zahradní architektka atd.,“ směje se.

Ve skládačce úspěchu Inéz Cusumano tvoří důležitou část rodinné zázemí. „Jsem vděčná za vše, co mám. Jsem ale tvořivý člověk, takže stále hledám výzvy. Nyní pracuji na konceptech lázní v ikonických hotelích, vytvářím kosmetické produkty, připravuji pohádkovou knihu pro vydání v USA. Plánů i projektů mám hodně, ale dbám na to, abych udržovala rovnováhu mezi soukromým a pracovním životem. Občas se to vymkne kontrole, ale jde mi to čím dál tím lépe,“ uzavírá.

Její motto: „Hlavou v oblacích, nohama na zemi.“

CO MÁM RÁDA

Mám ráda rtěnku Christian Dior Serum De Rouge, č. 855 Carmine Crystal – nevysušuje, chrání rty. Nikdy jsem neměla lepší.

Oblíbený parfém: Acqua Di Colonia. Vyrábí se ve Florencii, kde kdysi mniši v klášteře míchali bylinné elixíry. Vůně mi připomíná prázdniny na Sicílii, kde má manžel rozsáhlé příbuzenstvo.

Ráda nosím trička od Tatiany Kovaříkové – pohodlná, lehká na údržbu, perfektně střižená – zeštíhlující…

Maska na poškozené vlasy Caviar Repair Protein Cream od Alterny je skvělá! A na rozdíl od většiny u nás dostupných kondicionérů a masek obsahuje slušné ingredience.

Článek vyšel v časopise Moje psychologie 4/2014.

Autor: Libuše Procházková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video