Jak relaxují celebrity? U plotny, ve stáji nebo na zahradě! | e15.cz

Jak relaxují celebrity? U plotny, ve stáji nebo na zahradě!

Iveta Vařečková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
I slavní potřebují odpočívat. Inspirujte se jejich tipy, jak načerpat novou energii. Nudit se rozhodně nebudete.

Život hollywoodských celebrit vypadá na první pohled pohádkově. Vlastní honosná sídla, dostávají vysoké honoráře a užívají si obdiv veřejnosti. Jenže to má to i spoustu stinných stránek. Jednou z nich je, že od nich každý očekává perfektní výkon. Přešlapy se nepromíjejí. A tak není divu, že když se potřebují zregenerovat, nevolí zrovna obvyklou cestu.

Pohoda mezi hrnci

Zavřít se do kuchyně, zapomenout na svět kamer a filmové scénáře – přesně tak dobíjí baterky americká herečka Blake Lively. „Zjistila jsem, že můj největší talent se skrývá v umění připravit jídlo,“ přiznává se smíchem hlavní hvězda seriálu Super drbna. Její nadšení pro hrnce a vařečky došlo dokonce až tak daleko, že se během svých narozenin usídlila v kuchyni jedné z newyorských restaurací, kde připravovala jídlo pro spoustu strávníků.

Strávila jsem tam celkem sedm hodin. Když jsem o tom vyprávěla přátelům, nevěřícně kroutili hlavou, ale já byla štěstím bez sebe.“ Jejím snem je jednou si otevřít vlastní restauraci a pekárnu. Zdá se, že nejde jen o plané řeči, a Hollywood možná v brzké budoucnosti ztratí talentovanou herečku.

Blake se totiž nedávno rozhodla odjet do Paříže, kde se učila vařit pod taktovkou šéfkuchaře Francka Pouparda ve vyhlášeném kulinářském institutu Le Cordon Bleu. „Vyzkoušela jsem si připravit perličku s restovanou kořenovou zeleninou a jako dezert jemný čokoládový fondant. Ocitla jsem se ve společnosti těch nejlepších a klidně bych si to zopakovala. Kdyby bylo na mně, strávila bych v Paříži měsíce a sbírala zkušenosti od bohů jídla.“

Rána, a je hotovo

Vítězka čtvrté řady hudební soutěže American Idol a stále populárnější country zpěvačka Carrie Underwood nemá k jídlu až tak vřelý vztah. Od té doby, co pronikla do showbyznysu, chce mít svoji váhu pod kontrolou, a tak si každý den píše vše, co snědla.

Ačkoli působí na první pohled poslušně, umí to pěkně rozbalit. Když jí dojde trpělivost a práce se nakupí až nad hlavu, ví, jak si vybít zlost: „Jakmile se cítím frustrovaná, pořádně to odnese můj boxovací pytel. Je to skvělé i na posilování rukou.“ Ačkoli její kariéra je skvěle nastartovaná – ve svých osmadvaceti letech už stihla získat multiplatinovou desku za album Some Hearts – vždycky si najde čas na odpočinek. Ke konci týdne obvolá přátele a vyrazí s nimi na bowling. „Nejsem v tom moc dobrá, ale baví mě to. Nedávno jsem dokonce uspořádala charitativní akci s několika country zpěváky a ke svému překvapení jsem zvítězila.“

Carrie UnderwoodAutor: Ženy - E15

Růžová krasojízda

Dokázat se skvěle odreagovat umí i britská modelka Katie Price, známá pod pseudonymem Jordan. Ačkoli je známá coby párty královna, když prožívá špatné dny, sbalí se, nechá za sebou mnohamilionový majetek a vyrazí do stájí. Ke koním tíhla už coby malá holka. Říká o sobě, že na rozdíl od většiny dětí, které jako své první slovo zvolí „máma“, u ní to byl určitě „kůň“. Na život z koňského hřbetu nedá dopustit. „Miluji pohled na koně, jejich chůzi a eleganci…“

V poslední době se navíc začala intenzivně věnovat drezuře a jejím přáním je letos v létě reprezentovat svoji zemi na olympiádě. Koně ji baví do té míry, že už pro ně navrhla i oblečení. Uprostřed lesů by se v něm ale její oblíbená zvířata jen stěží ukryla, kolekce je totiž výrazně růžová. Někdo nad jejími nápady možná kroutí hlavou, ona však našla lék na unavené nervy a pečlivě si ho hýčká: „Mám celkem sedm koní a také vůz pro jejich přepravu, na kterém nechybějí krystaly Swarovski.“

Kate PriceAutor: Ženy - E15

Vydrhnout a odejít

Pokud jde o rozmazlování, ani americká herečka Liv Tyler na sobě nešetří. Když se rozhodne odpočívat, vezme to od základu. „Nejpravděpodobnější místo, kde mě potkáte nahou, jsou zdejší tradiční korejské lázně Beverly Hot Springs v Los Angeles. Právě tady si pravidelně vychutnávám koupele v přírodních horkých pramenech. Vždy podstoupím také masáž, drhnutí celého těla a umyjí mi i vlasy. Zkrátka nevynechají žádnou část Liv Tyler.

Vždycky se po tak důkladné proceduře cítím jako znovuzrozená,“ rozplývá se hvězda filmů Armageddon a trilogie Pán prstenů, která je zvyklá o svoji krásu pečovat i doma. Každý večer před spaním si dopřává třicetiminutovou masku na obličej z eukalyptu a levandule. Právě díky tomu prý její pleť vypadá svěže a mladistvě. „Starat se o sebe už od mládí mě naučila babička. Je to tak hluboko zakořeněné ve mně, že to beru jako běžnou součást každodenního rituálu, než jdu spát.“

Soustředit se ve svém volnu sama na sebe se Liv vyplácí i po profesní stránce. Stále působí dívčím dojmem (ačkoli je mámou šestiletého syna Mila). Nedávno si ji dokonce vybrala do reklamy známá kosmetická firma a ukázala herečku, jak dovádí jen v sexy podvazcích a v obležení mužů.

Liv TylerAutor: Ženy - E15

Relaxace? Operace!

Laškovnou Liv Tyler možná už zahlédla i herečka Jennifer Aniston, která často relaxuje při sledování televize. Ačkoli již hrála v několika vydařených komediích, ona sama v programu nejčastěji vyhledává lékařské reality show. „Odmala jsem snila, že se stanu doktorkou. Pravidelně jsem se s tátou dívala na dokumenty, které mapují práci těch nejlepších chirurgů. Většinou jsme se dívali na operace během večeře, a to mi vydrželo dodnes,“ vysvětluje herečka, proč na rozdíl od svých kolegyň sází na pasivní odpočinek.

Pro Jennifer je osobní život velmi důležitý, proto na konci loňského roku investovala 50 milionů korun a koupila si luxusní rezidenci v Beverly Hills. Kromě venkovního bazénu nechybí v novém domě ani relaxační zóna. Tady se Jen věnuje oblíbené józe, která jí pomáhá nejen si udržovat dokonalou postavu, ale i uvolnit napětí a uklidnit mysl. Velkou zásluhu na tom, že ji baví trénovat náročné pozice, má trenérka Mandy Ingber. „Její pojetí jógy mi změnilo život. Je to jeden z nejzábavnějších a zároveň nejnáročnějších tréninků, co jsem kdy měla,“ vysvětluje Jennifer Aniston.

Jennifer AnistonAutor: Ženy - E15

Rebelka zahradnicí

Velkou milovnicí jógy je také americká zpěvačka Pink . I ona má však ještě jeden způsob, jak si odpočinout od popularity. Světoznámá rebelka už si dávno nepotrpí na pořádání bláznivých večírků. Od loňského června si s chutí užívá roli maminky. Když si však chce odpočinout o samotě, vyrazí na zahradu, kde se s nadšením vrtá v hlíně. A že to se zahradničením myslí vážně, potvrzuje její zahrádka s biozeleninou a ovocem.

PinkAutor: Ženy - E15

Díky svému nadšení už sklízí výsledky v podobě rajčat, jahod, špenátu a melounů. „Pěstuji také slunečnici, chilli papričky a bylinky jako bazalku a majoránku,“ přiznala zpěvačka, která ze zahrady s chutí zamíří do kuchyně, kde ráda peče a vaří.

Dvojnásobná držitelka Grammy neřeší, že způsob, jakým tráví volný čas, není příliš hvězdný. S ostatními celebritami ji spojuje skutečnost, že našla svoji cestu, jak se zbavit stresu a poté oslnit své fanoušky dalším skvělým výkonem.

Autor: Iveta Vařečková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video