Jak si nejlépe vybrat ubytování pro zimní dovolenou | e15.cz

Jak si nejlépe vybrat ubytování pro zimní dovolenou

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Přinášíme Vám řadu informací, které Vám pomohou při výběru ubytování pro Vaši zimní dovolenou na horách. Zimní dovolená tak bude přesně dle Vašich představ!

Sjezdové lyžování, snowboarding, běžkování, wellness či procházky v zasněžené krajině českých nebo slovenských hor - to je nejčastější náplň v Česku tolik oblíbených zimních dovolených. Jak ale dovolenou naplánovat, aby vše proběhlo hladce?

Mám se ubytovat v chatě nebo hotelu?

Pokud hledáte soukromí a domácí atmosféru, podívejte se po nabídce „soukromých“ chat, chalup a rekreačních domů. V nabídce je stále více moderně vybavených i luxusních objektů s krby, saunami a vířivkami, takže dokáží uspokojit i náročnější klienty. Tento typ ubytování obecně patří k těm levnějším variantám a obzvláště je výhodný pro větší skupinky přátel či rodin, které využijí celou nabízenou kapacitu objektu. Pravidlem je, že v sezóně jsou vyžadovány týdenní pobyty od soboty do soboty.

Podobným oblíbeným typem ubytování jsou apartmány, apartmánové domy a priváty. Objekty však nabízí několik samostatných plně vybavených ubytovacích kapacit, takže jsou vhodné i pro menší skupiny. Jejich vlastnosti a cenové podmínky se liší objekt od objektu a je tak dobré se s podmínkami pobytu předem detailně seznámit. Cenově se pohybují někde mezi cenou chat a chalup a cenou penzionů a hotelů.

Pokud se chcete plně věnovat zimním radovánkám a cestujete v malé skupině lidí nebo s rodinou, uvažujete spíše o penzionu nebo hotelu. V prostředí hor se k těmto typům objektů přidávají také horské chaty, které mohou mást názvem. Svými vlastnostmi a službami totiž spadají do hotelového typu ubytování. Výhody tohoto typu ubytování jsou zřejmé – máte k dispozici veškerý servis stravováním počínaje a úklidem konče, což se také ale podepisuje na vyšší ceně za osobu na noc. Pokud nejste zrovna na svahu, můžete využívat doplňkových služeb, v jejichž nabídce se hotely předhánějí. Většina hotelů povoluje i kratší než týdenní pobyty.

Kde si ubytování nejlépe vyberu?

Jedním z velkého množství serverů zprostředkovávajících ubytování je www.pampeliska.cz. Předností tohoto webu oproti konkurenci je komplexní nabídka všech typů ubytování zahrnující jak objekty vhodné pro zimní dovolenou na horách, tak pro dovolenou letní. Celkem v nabídce naleznete přes 2700 objektů v České republice a na Slovensku.

Pokud se nechcete zdržovat vybíráním z velkého množství objektů, můžete si vyplnit nezávazný poptávkový formulář, na jehož základě Vám zkušení pracovníci doporučí objekty přesně dle Vašich představ.

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video