Jak to vidí astrolog: Květen – měsíc uvědomění | e15.cz

Jak to vidí astrolog: Květen – měsíc uvědomění

ZDROJ: Ženy - E15

Alena Horáková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Květen je měsícem země, rostlin, klíčení, bujení, rašení a kořenění. A k tomu je zapotřebí vlhko, nesmělé sluneční paprsky a chladnější vzduch provoněný kvetoucími stromy. Venuše, Slunce i Mars procházející znamením Býka nám budou připomínat jeho hlavní atributy, kterými je vůle, touha i uzemnění a skromnost.

Měsíc plný barev, lásky a květů převzal svou vládu chladným, deštivým a výbušným způsobem, který mnoho lidí překvapil. Jako bychom my trošku dříve narození zapomněli na prvomájové průvody v chumelenici i na to, že málokdy byl šeřík rozkvetlý na Den osvobození. Pomalu jsme si začali zvykat na to, že po zimě přijde hned léto i na to, že s odložením zimních bund se oblékáme do plavek. Přechodová doba sice ještě neskončila, ale nyní nastala fáze, kdy se začnou věci vracet do svého normálu.

Každý by si měl položit otázku: „Co opravdu potřebuju ke svému životu?“ a poctivě na ni odpovědět. K životu potřebujeme vzduch, potravu a v dnešní době také i nějaké finance, které nám umožní obstarat si základní suroviny. Nic víc není zapotřebí. Nebo se snad stane někdo lepším člověkem jen proto, že má nové auto, vedoucí pozici v zaměstnání či velký dům? Samozřejmě, že ne – vnitřně zůstane stejný, jako kdyby neměl nic.

Všichni jsme naprosto dokonalí a čerpáme ze stejného Zdroje. A to je skutečnost, kterou nám květen připomíná. Jupiter, který vládne expanzi a rozšiřování se, nepřijímá žádné aspekty od ostatních planet. Sice bude sypat střípky štěstí na Blížence, Vodnáře a Váhy, ale nebude nikoho nutit k tomu, aby získával stále víc a víc majetku nebo informací.

Skromně se stáhl alespoň pro tento měsíc do ústraní a nechává svého souputníka Saturna, aby předvedl ve spolupráci s Neptunem hvězdný koncert. Saturn patří také k zemským planetám a v příznivém spojení s vodním Neptunem bude neustále rozšiřovat citlivé uvědomování si skutečného životního údělu každého člověka. Pomalu, nenápadně a po troškách se bude probouzet vědomí Vyššího Já, které dalece přesahuje omezení fyzického těla.

Mnoho lidí zcela nevědomky sáhne po duchovní literatuře, vyhledá tichý kout v lůně přírody nebo změní směr svého života. Klidně, zdánlivě bez rozmyslu a bez sžíravého tápání, které způsobuje neschopnost rozhodnout se. Tento proces nebude rychlý, ale bude přicházet pomalu ve vlnách až do srpna, kdy se Saturn s Neptunem spojí ještě s Jupiterem a rozprostřou nad lidským rodem ochranná křídla krásného vodního trigonu, aby povznesli lidské vědomí vysoko nad fyzickou pláň.

Než k tomu ale dojde, je třeba pěstovat víru, nezasahovat do osudových událostí, přijímat to, co přichází, s vědomím, že naše duše ví, co je pro nás nejlepší a bezpečně nás provede všemi bouřemi malých lidských osudů. A k zaujetí tohoto postoje je květen dobrým odrazovým můstkem.

Saturn se po celý měsíc bude pohybovat mezi 8. a 6. stupněm Štíra. V minulých letech a měsících jsme pochopili, že jsme si sami zkazili prostředí, ve kterém žijeme a stvořili Ego, aby vytvořilo iluzi, kterou považujeme za skutečný svět a pravdu.

Měli jsme rozpoznat falešný myšlenkový svět Ega a strachu, který ho provází a rozhodnout se, zda i nadále budeme pokračovat v životě pod vládou Ega nebo se vrátíme zpět ke svému Stvořiteli a jedinému účelu, pro který jsme zde na Zemi.

Ti, kdo se rozhodli naplnit svůj účel a funkci, budou Saturnem i Neptunem vedeni k tichému otevření se vyšší inspiraci. Je možné, že do půlky května budeme vystaveni bojům, abychom dosáhli velké věci. Můžeme se také dostat do nebezpečných situací. Ale přijde chvíle, kdy zjistíme, že klidná mysl je pro nás to nejdůležitější, protože jen od ní se může odrážet Světlo. Je zapotřebí dosáhnout míru a připravenosti akceptovat osvícení shora.

V druhé polovině května se Pán karmy přesune na Sabiánský stupeň, který má krásnou symboliku potápěče. Zde se zvyšuje vůle vyzkoumat hlubiny všech zkušeností a hledání základních příčin života, což vede ke zjištění skutečných kořenů vědomí. Pozornost každého jednotlivce by měla být obrácena dovnitř, měl by se izolovat od sociálních hodnot.

Ve skutečnosti se jedná o touhu po pochopení toho, co leží pod povrchem denního života. Tato žádost a touha, tak vlastní období Býka, však může vést do velkého nebezpečí. Vyžaduje silnou vůli, což je také vlastnost Býka a dobré dýchání. Obvykle vyzývá na souboj mocnosti skryté v hlubinách podvědomí. Nikdo se nevyhneme tomu nejtěžšímu zápasu ze všech – zápasu sama se sebou a mnohé z nás potká právě v letošním požehnaném květnu

Autor: Alena Horáková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video