Jak to vidí astrolog: Spánek a sny jsou darem bohů | e15.cz

Jak to vidí astrolog: Spánek a sny jsou darem bohů

ZDROJ: Ženy - E15

Tadeáš Macháček

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Asi Vás občas napadlo, proč se nám v noci často zdávají sny, které demonstrují různé životní situace. Mnohdy jsou mezi nimi i takové, jaké bychom nemohli ve skutečné realitě prožít. Ptáte se, co to vlastně je? Chce nám snad někdo z vyšších míst něco říct nebo napovědět?

Psychologové by se mnou asi moc nesouhlasili, protože mají pro spánek a sny vlastní definice. A to takové, že sen je vlastně odraz naší psychiky. Záleží na aktuálním rozpoložení našeho psychického stavu, díky kterému se pozitivní či negativní emoce odrazí do našich snů.

Z esoterického hlediska je definice snů velmi složitá. Ač se to tedy může zdát jako nudné vysvětlování – opak je pravdou. Během spánku, kdy naše fyzické tělo upadá do „neaktivity“, se probouzí naše duše a podvědomí, které naopak svou aktivitu navyšuje a promítá nám různá poselství, rady nebo varování do snů.

Už naše prababičky uznávaly knihy vykládající sny, tzv. Snáře. I já sám do nich velice často nahlížím, protože dávají mnohdy prostou odpověď na otázku, kterou bych jinak hledal zdlouhavě v kartách a musel tak investovat třeba půlhodinu do výkladu. Ověřeným faktem (se kterým se i esoterici ztotožňují) je, že čím více člověk stárne, promítají se jeho vzpomínky i do snů.

Duše je jediné místo v našem „Já“, které nikdy nestárne. Nejaktivnější jsme, co se snů týče, krátce před probuzením. Činnost naší duše je zaměstnaná na téměř 100% a protože se pomalu uvádí zpět do provozu naše paměťové centrum, stává se, že právě sny nebo události z doby krátce před probuzením, si pamatujeme nejlépe.

Se sny se pracuje nejlépe tak, že si je hned ráno zapíšeme do notýsku nebo na kus papíru. Většinou je třeba dávat do souvislosti více snů. Tedy i ty předchozí. Téměř se nabízí otázka, kde se snáře nebo knihy pro výklad snů vzaly? Pravidla a symboly snů se od pradávna zapisovaly do zvláštních archů nebo knížek. Nejstarší se datují již k 2.století našeho letopočtu. Od Řeků se knihy s výkladem snů dostaly až k Arabům a následně se pro velký úspěch překládaly i do latiny. Ze stejných principů vznikají i snáře současné. Málokdo si ovšem dnes nechává vykládat na základě svých snů. Vyžaduje to zároveň jistou aktivitu od klienta, který si musí sny zapisovat a dokázat o nich hovořit. Během výkladu ze snů probíhá práce i se současností a na základě toho se lze dozvědět poselství, které se snaží sny sdělit.

Pokud ovšem máte čas a energii, neváhejte a své sny si zapisujte. Společně se snářem nebo prověřeným esoterikem tak můžete nahlédnout do svého „Já“ pomocí vlastního přičinění. Není nic lepšího, než skvělý pocit, že jste na výkladu pro sebe sami pracovali také.

Sám za sebe mohu vřele doporučit snář, který napsala herečka, ale také vědma Helena Růžičková. V běžných obchodech jej nyní asi již neseženete, ale v antikvariátech jistě uspět můžete.

Autor: Tadeáš Macháček

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery