Jaký je Váš ideální prázdninový večer? | e15.cz

Jaký je Váš ideální prázdninový večer?

Ženy.cz

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Léto se blíží, obchody jsou již plné plavek a žabek, sluneční paprsky jsou teplejší a dny delší. Po práci a o víkendech už můžeme u vínka vysedávat venku a máme za sebou první zahradní grilování. U cest prodávají jahody, v autech se omluvně vyhýbáme spoustám cyklistů a z plakátů nás lákají hudební festivaly pod otevřeným nebem a na hradech. To vše naznačuje, že prázdniny se blíží (ano, pro většinu z nás jsou to tedy spíše dovolené, ale když slovo prázdniny je tak hezké a odmalička jej máme spojené s něčím, nač se nemůžeme dočkat a co je tak krásné...)

Jaký je Váš ideální prázdninový večer? Odehrává se doma, u moře, na horách, chalupě či v nějakém velkoměstě? S kým jej trávíte a co děláte? Je to jen ideál nebo tak své volné letní večery skutečně trávíte?

Ten můj vypadá následovně (a je to skutečně velmi častý scénář mých letních cest): Jsem se svým milým v jižní Francii v některém pitoreskním přímořském městečku. Den jsme začali snídaní na roztomilém balkonku našeho malého hotýlku s výhledem na třpytící se moře. Snídáme hříšně máslové croissanty a lahodný grepovo-verbenový čaj. Pozorujeme rušný život na trhu pod námi. Ovoce, květiny a sýry voní až k nám.

Baví nás poslouchat veselé štěbetání elegantních Francouzek nakupujících lahůdky do svých proutěných košíků, nadšené sdělování tajných rodinných receptů na Soupe au pistou, hurónský smích pana řezníka i hlučné vykřikování nabízející ty nejlepší meruňky na světě (skutečně jsou..).

Grep a verbena od ManufakturyAutor: Ženy - E15

Balíme plavky, připravuji nám na cestu svěží domácí limonádu z grepovo-verbenového sirupu a v poklidu vyrážíme ven. Den jsme strávili pohodovým výletováním po Provence a jejích levandulových polích, olivových sadech, vinicích a kamenných kostelíčcích. Hlad zaháníme ve venkovském domáckém restaurantu Chez Mama s dřevěnými stoly s kostkovanými červeno-bílými ubrusy.

Z křídou popsané tabule si vybíráme kohoutka na víně, popíjíme jablečný cider a oběd zakončujeme malou silnou kávou a jablečným koláčem. Pozdní odpoledne jsme si zpříjemnili koupáním a siestou na malé opuštěné písčité pláži.

V malém hotýlku s roztomilým balkonkem s výhledem na moře si po návratu dopřejeme osvěžující sprchu s jedinečnou vůní verbeny, která z nás dokonale smyje sůl a písek z odpoledního mořského koupání a dodá nám energii na večer. Já se ještě celá nakrémuji verbenovým tělovým mlékem, abych krásně voněla a prodloužila si bronzové opálení.

Vyrážíme na večeři. Na první pohled nás uchvátí malá hospůdka pod platany na náměstí. Objednáváme si výborné červené víno a ratatouille a plánujeme, co podnikneme zítra… Mezi řečí pozorujeme, jak poblíž hrají noblestní staříci svůj milovaný petanque. V restauraci pouští ze stařičkého gramofonu šansony a nám je hezky…

Po večeři ještě sedíme při svíčkách na balkonku, popíjíme a já zapisuji vše, co jsme ten den prožili do svého prázdninového deníku… „Jakže to bylo u toho moře.. ? Šnorchlovali jsme, četli, hledali mušle, a pak…“

Autor: Ženy.cz

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video