Jessica Alba: Svou štíhlou postavu si udržuje sportem! | e15.cz

Jessica Alba: Svou štíhlou postavu si udržuje sportem!

ZDROJ: Ženy - E15

Ilona Laužanská (Dieta)

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vyhrála nespočet anket o nejpřitažlivější ženu, vydělává astronomické sumy, má úžasnou rodinku. Připadá vám perfektní? Ve skutečnosti trpí pocity méněcennosti, o svém dospívání mluví jako o hororu a občas bojuje s anorexií.

Co se stane, až krása uvadne? Jestli si nevydobudu pověst herečky, která umí spíš hrát než dobře vypadat, bude s mojí kariérou brzy konec.“ Tak zní motto svůdné divy, která se odmítá podřídit stereotypním představám o kráskách bez mozku. Její herecké výkony jsou filmovými kritiky hodnoceny střídavě – někdy projevují uznání, zatímco jindy nešetří výtkami. I ona sama je velmi sebekritická, obzvlášť co se vzhledu týče. Důvody jsou patrně zakleté v jejím komplikovaném dětství.

Pestrobarevný původ

„Za celý můj život mě žádný národ tak úplně nepřijal a já jeho taky ne. Vyrůstala jsem v mexicko-americkém prostředí a moje matka měla francouzské a dánské kořeny,“ vysvětluje Jessica svůj spletitý původ. Narodila se 28. dubna 1981 v Kalifornii. Její otec byl snědý Mexičan a maminka blondýnka s evropskými předky. Protože ale vyrůstala ve Spojených státech, dodnes dostatečně nevládne otcovým rodným jazykem – španělštinou. „Nikdy jsem nad tím nepřemýšlela, ale některá média mě kupodivu překřtila na latinskoamerickou herečku. Připadá mi to podivné,“ vrtí hlavou udiveně. Jessica se zkrátka do žádné „škatulky“ nevejde, ani co se původu týče.

Dospělá duše v dívčím těle

„Nikdy jsem nedělala to, co mi ostatní říkali, všechno jsem zpochybňovala. Když se ohlížím do minulosti, vůbec mě nepřekvapuje, že jsem začala pracovat už ve dvanácti,“ popisuje brzké začátky svojí kariéry. O herecké kariéře ostatně tato cílevědomá dívenka snila už od pěti let. Ve dvanácti začala brát hodiny herectví a chvíli poté si našla svého prvního agenta, který jí dohodil roli v rodinné komedii Všechno je dovoleno. Téhož roku si do své filmografie přidala hned další dva snímky.

Problémy s autoritou

„Už od dětství mi připadalo, že se dospělí chovali jako darebáci. Nechápala jsem, proč bych je měla poslouchat,“ vzpomíná s hořkostí. Jedna učitelka se ji coby levačku snažila naučit psát pravou rukou. Utrápená školačka nechápala, proč by na sobě měla něco měnit, a začala mít problémy s uznáváním autorit. Navíc ji trápila řada zdravotních neduhů, z nichž asi nejzávažnější bylo vleklé astma. V pubertě přišly problémy se vztahem k vlastnímu tělu. „Když se moje dívčí tělo začalo měnit v ženské, což obnášelo více tuku v určitých partiích, nemohla jsem se s tím srovnat. Nebyla jsem na tu změnu připravená,“ popisuje svoje nepříjemné pocity, které bohužel dočasně přerostly v anorexii. „Spousta dívek má problémy s poruchami příjmu potravy a já jsem tím byla svého času taky posedlá.“

Holka od rány

„Muži nemají rádi zakřiknuté upejpavé dívenky,“ myslí si. Ona sama je ráda v pánské společnosti sarkastická a její humor vítězí na celé čáře. Nelíbí se jí ani tradiční pojetí ženskosti. Před třemi lety se provdala za muže, který ji respektuje takovou, jaká je. Svatba s producentem Cashem Warrenem proběhla ve velmi komorním duchu, pozvánky nedostali ani kamarádi slavného páru.

Nadšená maminka

„Mám vytahaná prsa, celulitidu a silnější boky… všechny herečky mi připadají krásnější než já,“ zoufala si po porodu, kdy byla o bezmála dvacet kilogramů těžší. Ale už na konci šestinedělí byla více než polovina nechtěných tukových zásob dole. Bříška se zbavila pouze díky kojení. Před třemi roky, kdy se jí narodila dcerka Honor, se výrazně zklidnila a přestala vyrážet na večírky. „Honor je krásná a obohacuje mě být součástí jejího života,“ popisuje svoje nové priority. Letos v únoru oznámila na své facebookové stránce další těhotenství.

Bohatá filmografie

Ve čtrnácti získala jednu z hlavních rolí v seriálu Delfín Flip, díky kterému si mohla nespočetněkrát zaplavat s těmito podivuhodnými mořskými savci. V paměti diváků se ale zabydlela až díky sci-fiseriálu Temný anděl. Během jeho natáčení ale bohužel opět do jejího života bolestivě zasáhla anorexie.

Jessica trávila tři hodiny denně v posilovně a striktně se omezovala v jídle. Následovalo romantické drama Se slovníkem v posteli a hudební film Honey, který svým tvůrcům vydělal úctyhodnou sumičku peněz. Roku 2005 se proslavila rolí striptérky v komiksové adaptaci Sin City – město hříchu, tedy alespoň u diváků, recenzenti totiž nad jejím hereckým výkonem zrovna dvakrát nejásali. Následoval kasovní trhák Fantastická čtyřka. Oba tyto snímky se nedávno dočkaly i druhého pokračování. Kromě toho jste ji mohli v posledních letech zaznamenat například v kriminálce Machete nebo v komedii Fotři jsou lotři.

Donaha ne!

====„Nahé scény netočím. Možná to ze mě dělá špatnou herečku, možná kvůli tomu přicházím o určité role. Ale vzbuzuje to ve mně až příliš mnoho stresu,“==== vyznává se z pocitů, kvůli kterým se nesvlékla ani v roli striptérky. „Pocházím z velmi katolické rodiny, takže jsem nebyla vychovávaná k tomu, abych se někde vystavovala. Umím být sexy v šatech, ale bez nich ne.

Když se před rokem ve filmu Machete objevila bez šatů, zdálo se, že změnila názor. Ve skutečnosti ale tuto scénu natočila ve spodním prádle, které pak filmaři digitálně odstranili. To, že sama odmítá odložit svršky, neznamená, že by neoceňovala krásu nahého lidského těla.

Autor: Ilona Laužanská (Dieta)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video