Ježíšku, prosím tě, přines mi… | E15.cz

Inspirativní rozhovory

Inspirativní rozhovory Vstoupit do speciálu

Ježíšku, prosím tě, přines mi…

Ježíšku, prosím tě, přines mi…

Inzerce

Tisíce dopisů od dětí už za okny jsou, tisíce jistě ještě přibudou. Popsány a pokresleny, od shora až dolů, nejrůznějšími přáními a sny.

Děti do nich snaživě zaznamenávají, co by chtěly pod stromečkem najít. Netrpělivě hlídají, kdy už konečně psaní z parapetu zmizí, kdy si pro něj ten Ježíšek přijde. A pak, den po dni, okénko po okénku v adventním kalendáři, nemohou dospat Štědrého večera.

Tento čas je možná na Vánocích tím nejkrásnějším. Netrvá však bohužel moc dlouho. Děti rostou a přestávají věřit v kouzla.

Najednou se místo panenky pod borovičkou objeví kosmetická taška. Lego vystřídá mobilní telefon, plyšový medvěd je nahrazen bezdrátovou myší a listování novou knihou pohádek střídá prohlížení fotografií chlapecké skupiny v iPadu.

Snad všichni rodiče chtějí dětem na Vánoce udělat radost. Mnohdy nepřemýšlí nad dárkem samotným. Vědí, že si ho syn či dcera přejí, a tak ho prostě koupí. Někteří rodiče ale hledají dárky, které děti nejen potěší, ale také rozvíjí. Pomáhají poznat svět kolem nich a učí je novému. Dárky, které dětem obohatí život.

Existuje řada portálů, internetových diskusí a kamenných obchodů, kde takové dárky mohou rodiče najít. Zadáte-li například do vyhledávače slova Paralelní vzdělávání, jako první se vám nabídne stránka společnosti Scio, kde je možné najít i Emušáka Ferdu. Často se ptáme dětí, co je trápí. Většinou nám odpoví, že nic nebo že neví. Musí se teprve naučit mluvit o svých pocitech a rozumět svým emocím. Ferda je plyšový žabák, který vám pomůže nahlédnout do světa dětských emocí a pomoci dětem rozvíjet emoční inteligenci. Jak?

Emušáci představují téma emocí hravou a zábavou formou prostřednictvím příběhů podobným těm, které prožívají děti ve věku 4-10 let. Vystupují v nich plyšáci – Ferda a jeho mouchy, které představují jednotlivé emoce. V sadě najdete knihu s příběhy a doplňující aktivity pro rodiče, kteří chtějí dětem pomoci zpracovat hravou formou emoce. A pokud už s Ferdou svoje zkušenosti máte a máte pocit, že Ferda a jeho knížka patří pokaždé dětské knihovničky, jistě vás potěší, že je k dostání i druhý, volně navazující díl. Který potěší všechny děti od 6 do 10 let. Možná vám padne do oka úplně něco jiného. Možností jsou na trhu tisíce. Nicméně vždy byste měli zvážit, zda vybíráte dárek „jenom“ pro radost, nebo i proto, aby dítěti v něčem pomohl a popostrčil ho kousek napřed…

A večer zkuste zkontrolovat parapet. Třeba už tam leží. Dopis, určený Ježíškovi. Dopis, který začíná slovy: Ježíšku, prosím tě, přines mi…

Autor: Inzerce
 

Články odjinud

Newsletter
Využijte služby
zasílání zpráv do vaší
e-mailové schránky!