Ježíšku, prosím tě, přines mi… | e15.cz

Ježíšku, prosím tě, přines mi…

ZDROJ: Ženy - E15

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tisíce dopisů od dětí už za okny jsou, tisíce jistě ještě přibudou. Popsány a pokresleny, od shora až dolů, nejrůznějšími přáními a sny.

Děti do nich snaživě zaznamenávají, co by chtěly pod stromečkem najít. Netrpělivě hlídají, kdy už konečně psaní z parapetu zmizí, kdy si pro něj ten Ježíšek přijde. A pak, den po dni, okénko po okénku v adventním kalendáři, nemohou dospat Štědrého večera.

Tento čas je možná na Vánocích tím nejkrásnějším. Netrvá však bohužel moc dlouho. Děti rostou a přestávají věřit v kouzla.

Najednou se místo panenky pod borovičkou objeví kosmetická taška. Lego vystřídá mobilní telefon, plyšový medvěd je nahrazen bezdrátovou myší a listování novou knihou pohádek střídá prohlížení fotografií chlapecké skupiny v iPadu.

Snad všichni rodiče chtějí dětem na Vánoce udělat radost. Mnohdy nepřemýšlí nad dárkem samotným. Vědí, že si ho syn či dcera přejí, a tak ho prostě koupí. Někteří rodiče ale hledají dárky, které děti nejen potěší, ale také rozvíjí. Pomáhají poznat svět kolem nich a učí je novému. Dárky, které dětem obohatí život.

Existuje řada portálů, internetových diskusí a kamenných obchodů, kde takové dárky mohou rodiče najít. Zadáte-li například do vyhledávače slova Paralelní vzdělávání, jako první se vám nabídne stránka společnosti Scio, kde je možné najít i Emušáka Ferdu. Často se ptáme dětí, co je trápí. Většinou nám odpoví, že nic nebo že neví. Musí se teprve naučit mluvit o svých pocitech a rozumět svým emocím. Ferda je plyšový žabák, který vám pomůže nahlédnout do světa dětských emocí a pomoci dětem rozvíjet emoční inteligenci. Jak?

Emušáci představují téma emocí hravou a zábavou formou prostřednictvím příběhů podobným těm, které prožívají děti ve věku 4-10 let. Vystupují v nich plyšáci – Ferda a jeho mouchy, které představují jednotlivé emoce. V sadě najdete knihu s příběhy a doplňující aktivity pro rodiče, kteří chtějí dětem pomoci zpracovat hravou formou emoce. A pokud už s Ferdou svoje zkušenosti máte a máte pocit, že Ferda a jeho knížka patří pokaždé dětské knihovničky, jistě vás potěší, že je k dostání i druhý, volně navazující díl. Který potěší všechny děti od 6 do 10 let. Možná vám padne do oka úplně něco jiného. Možností jsou na trhu tisíce. Nicméně vždy byste měli zvážit, zda vybíráte dárek „jenom“ pro radost, nebo i proto, aby dítěti v něčem pomohl a popostrčil ho kousek napřed…

A večer zkuste zkontrolovat parapet. Třeba už tam leží. Dopis, určený Ježíškovi. Dopis, který začíná slovy: Ježíšku, prosím tě, přines mi…

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video