Karolína Bosáková: Věřím, že vše začíná myšlenkou | e15.cz

Karolína Bosáková: Věřím, že vše začíná myšlenkou

ZDROJ: Ženy - E15

Libuše Procházková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V osmnácti si v Paříži zakládala svůj bankovní účet, o rok později si kupovala vlastní byt. A v jednadvaceti založila soukromou modelingovou agenturu. Karolína Bosáková se ve světě špičkového modelingu pohybovala deset let. Rozhodla se odejít, když byla na vrcholu, a dnes se naplno věnuje agentuře Unique One a svojí čtyřčlenné rodině.

Karolínin příběh začal klasicky: objevil ji pracovník jedné modelingové agentury na ulici, když jí bylo sedmnáct. Brzy poté následoval podpis smlouvy s agenturou, za tři měsíce první zakázka v Paříži. „Nikdy jsem o kariéře modelky nesnila, ale když jsem dostala šanci, chtěla jsem ji maximálně využít. Trvalo dva roky, než jsem začala pracovat pro vysněné návrháře a fotografy. Ale vím, že to byla doba nutná na to, abych se práci naučila,“ říká.

Během deseti let se dostala mezi sto nejlépe pracujících modelek světa. „Pracovala jsem pro fenomenálního návrháře Alexandera McQueena, módní domy Chanel, Giorgio Armani, Oscar de la Renta, Elie Saab, Givenchy, YSL, Kenzo, Nina Ricci, Herve Leger a mnoho dalších,“ vyjmenovává. Fotila pro italský Vogue, britskou Marie Claire, francouzskou Elle. Co jí v modelingu otevřelo dveře? „Na začátku mě agent přesvědčoval, ať si nechám upravit nos. Pak jsem paradoxně na svém zajímavém profilu postavila kariéru… Ale pokud bych se měla pochválit, měla jsem ideální postavu a elegantní chůzi, takže jsem hodně pracovala pro klienty haute couture.

Její motto: „Věřím, že vše začíná myšlenkou.“

S modelingem „sekla“ ve 26 letech. „Jsem moc ráda, že jsem to udělala ještě v době, kdy jsem pracovala velmi dobře. Vím, že by mé ego těžko neslo fakt, že zakázek ubývá. Modelky velmi rychle zestárnou a je důležité mít záložní plán.“

Tím byla v jejím případě modelingová agentura. Zpočátku spojila práci modelky s profesí agentky. „Provize z mých modelingových příjmů zajišťovala nutné investice do chodu agentury. Díky tomu nebyly potřeba žádné velké vstupní investice ani investor.“ Agentura Unique One si během patnácti let vybudovala solidní renomé, poslední čtyři roky mj. koprodukuje své autorské módní projekty Prague Fashion Night a Fashion Week.

Karolína dnes musí skloubit svou profesi s rodinným životem. Je mámou pětileté dcery Evelin a čtrnáctiměsíčního Alberta. „Naštěstí se mi daří zvládat kariéru i maminkovskou roli, a to díky úžasnému partnerovi a babičkám. Děti jsou prioritou, ale nepodřizuji jim všechno dění. Snažíme se je s partnerem začlenit do našich životů. Společně pracujeme, cestujeme.“ Jaké je její know-how úspěchu? „Pečlivě si vybírám spolupracovníky. Pracuji s lidmi, kterým veřím a spolupráce s nimi je radost. Jsem zásadová a rovná. Nemám v životě čas na intriky,“ uzavírá.

Co mám ráda

  • Mám ráda kabelky Michael Kors – jsou nadčasové…
  • Eight Hour Cream od Elizabeth Arden je kosmetická vychytávka. Používám ho v podstatě na cokoli, jako oční krém či krém na boty :-)
  • Moje oblíbená vůně – parfém Lanvin Eclat D’Arpege
  • Lodičky Jimmy Choo – sázka na jistotu. Nepohodlné, ale krásné.

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Libuše Procházková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery