Knižní tipy: Povstalecká trilogie strhne i vás! | e15.cz

Knižní tipy: Povstalecká trilogie strhne i vás!

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Za strhujícím napětím nemusíte do kina. Můžete si ho dopřát kdykoliv a kdekoliv. Stačí sáhnout po té správné knize a nechat se vtáhnout do děje. Pokud zrovna hledáte inspiraci a rádi byste obohatili svou knihovnu zajímavým titulem, máme pro vás tip!

Novými a nadějnými autory se to jen hemží. A jednou z těchto mladých nadějí je Veronica Rothová. Její debutové dílo Divergence zaznamenalo celosvětový úspěch a prestižní deník New York Times jej zařadil na šesté místo v seznamu bestsellerů.

Divergence: Každý někam patří. Být odlišný je nebezpečné.

V prvním díle trilogie Divergence vás autorka zavede do Chicaga v dystopické budoucnosti. Jeho obyvatelé jsou rozděleni do pěti frakcí. Mírumilovnost, Sečtělost, Upřímnost, Neohroženost a Odevzdanost. Hlavní hrdince je čerstvých šestnáct. A to znamená jediné - nastal čas si vybrat, do které frakce bude patřit. Které ctnosti se na celý život odevzdá. Dosud žila se svou rodinou ve frakci Odevzdaných, ale srdce ji táhne jiným směrem.

Talentová zkouška ji doporučí hned do tří frakcí. A to není dobře. Znamená to, že je Beatrice divergentní, že je jiná než ostatní. Být odlišný je v této společnosti velmi nebezpečné a Beatrice si musí dát velký pozor, komu své tajemství sdělí. Život jí navíc do cesty přivede osudového kluka.

Podmanivý a svižný děj vás okamžitě vtáhne a nepustí, dokud neotočíte poslední stránku. Možná budete překvapeni otevřeným koncem, ale můžete hned sáhnout po druhém díle, který nesen název Rezistence.

Ani druhý díl vás nenechá vydechnout: Rezistence

Napětí vyústilo v krvavou tragédii. Konflikty mezi frakcemi vzrůstají a nad společností visí hrozba války. Beatrice čeká další nelehká volba. Dokáže se vyrovnat se vším, co pro ni její divergentní povaha znamená?

Oba díly každý milovník napětí zhltne jedním dechem a bude netrpělivě čekat, jak vše dopadne. Ale naštěstí nemusí čekat dlouho. Třetí a poslední díl s titulem Aliance se na pultech objeví už 7. 4.!

Veronica Rothová - DivergenceAutor: Ženy - E15

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video