Kontaktní čočky – kosmetický doplněk k líčení na ples | e15.cz

Kontaktní čočky – kosmetický doplněk k líčení na ples

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Každá žena chce na plesové události roku zazářit, chce se alespoň na pár hodin stát ženou femme fatale.

Letošní plesová sezóna je již v plném proudu, a pokud se na některý z těchto společenských událostí, ať již na velkolepý ples na Žofíně v Praze, charitativní, maturitní či pouze na hasičský ples ve vašem městečku, chystáte, mohou být pro vás následující tipy a triky přínosné. Každá žena chce na plesové události roku zazářit, chce se alespoň na pár hodin stát ženou femme fatale, ženou krásnou, tajemnou, obdivovanou.

Autor: Ženy - E15

Pokud kontaktní čočky běžně nenosíte, jste dalekozraká či nemáte s kontaktními čočkami předchozí zkušenost, doporučujeme vyzkoušet jednodenní kontaktní čočky. Přeci jen vaše večerní plesové líčení a celkový slavnostní look vynikne více, pokud své brýle necháte doma (či si je pro jistotu vezmete s sebou pouze do kabelky). V čem spočívá výhoda jednodenních kontaktních čoček? Jsou jednorázové.

Po plese vyhodíte použitý pár jednoduše do koše. Můžete je libovolně střídat s vašimi brýlemi. Brýle na doma, do práce či do školy a kontaktní čočky na volnočasové aktivity, na sport či výjimečné příležitosti, mezi které ples jistě patří. Nepotřebujete roztok na kontaktní čočky. V případě, že jednodenní kontaktní čočku ztratíte či poničíte při nasazování, jednoduše šáhnete po dalším páru z balení. Pokud se pro nošení jednodenních kontaktních čoček rozhodnete pouze výjimečně, cenově vycházejí daleko lépe, než zakoupení čtrnáctidenních či měsíčních, které jsou vhodné pro pravidelné nošení. V případě, že nemáte s nasazováním a nošením kontaktních čoček předchozí zkušenost, je nutné se nejprve obrátit na kontaktologa, který vám doporučí vhodný typ čoček pro vás a naučí vás je nasazovat a vyndávat z oka.

Pokud jste pravidelnými nositelkami kontaktních čoček, zřejmě nezaváháte a pořídíte si včas nový pár také na slavností událost. Do kabelky vřele doporučujeme „kabelkovou“ velikost roztoku na kontaktní čočky ve velikosti 150 ml a pouzdro na čočky. Vybírat můžete ze široké nabídky roztoků, vhodný je např. Laim Care s lubrikační látkou kyselinu hyaluronovou.

Autor: Ženy - E15

V kabelce by kromě peněz, mobilu, kapesníčků, kompaktního pudru, řasenky, rtěnky či lesku na rty na úpravu make-upu neměl chybět i neodmyslitelný pomocník pro nositelky kontaktních čočekoční kapky. Obsah mají většinou cca 10 ml a vejdou se tak do každé, i té nejmenší, kabelky. V suchých, teplých, klimatizovaných či zakouřených prostorách, kde se ples koná, můžete pocítit diskomfort vlivem osychání povrchu oka. Oči vás mohou začít pálit či dokonce škrábat. Oční kapky pro nositelky kontaktních čoček vás podobných problémů rázem zbaví a vy se můžete opět vrátit do víru plesového veselí.

Alfou a omegou plesového looku je výběr plesových šatů. Líčení očí totiž přizpůsobte nejen svému barevnému typu pleti a barvě svých očí, ale také barevnému odstínu a výběru společenských šatů. Obecně platí, že k výrazným barvám jako je černá, červená, sytě modrá či výrazná zelená se hodí výraznější líčení, k pastelovým tónům šatů se naopak hodí líčení jemnější.

Přirozenou barvu svých očí můžete na ples změnit či zvýraznit s pomocí barevných kontaktních čoček. V kombinaci s plesovými šaty a vhodně zvoleným líčením docílíte ohromujícího dojmu! Nutno zdůraznit, že barevné kontaktní čočky se prodávají jak dioptrické, tak nedioptrické, rozhodnout se tak pro ně může kdokoli. Pokud zvolíte plesové šaty v barvě olivové, hráškové či tmavě zelené, doporučujeme vyzkoušet barevné kontaktní čočky v odstínech zelené. Pokud budete ladit šaty do modra či do stříbrna, doporučujeme barevné kontaktní čočky v odstínech modré.

Náš tip: pokud zvolíte černou barvu šatů, můžete experimentovat s jakoukoli barvou kontaktních čoček. Doporučujeme doplnit trendy zlatými doplňky a tzv. zlatým líčením. Stejně tak jako slunce a světlo, i zlatavé oční stíny vaše oči rozzáří a dají jim tak vyniknout. Líčení doplňte orámováním očí výraznou tmavou linkou a výrazným líčením řas, využít můžete např. i umělé řasy.


Autor: Ženy - E15

Vlevo:
Na pravém oku: Focus SoftColors,
Ciba Vision
Barva čočky: evergreen
Přirozená barva očí:  hnědozelená

Vpravo:
Na pravém oku: Focus SoftColors, Ciba Vision,
Barva čočky: evergreen
Přirozená barva očí: modrá


Autor: Ženy - E15


Vlevo:
Na pravém oku:
Focus SoftColors, Ciba Vision
Barva čočky: green
Přirozená barva očí: modrá

Vpravo:
Na pravém oku:
Focus SoftColors, Ciba Vision
Barva čočky: sapphire blue
Přirozená barva očí: hnědá

Pozn.: Na fotografiích jsou vyobrazeny reálné ženy (nikoli modelky, ani nejsou fotografie graficky upravovány), na pravém oku má každá z žen nasazenou barevnou kontaktní čočku. Můžete tak porovnat svoji přirozenou barvu očí s typem barevné kontaktní čočky.

I hollywoodské hvězdy objevily kouzlo změny své přirozené barvy očí, a to nejen ve filmech a videoklipech, ale už po barevných kontaktních čočkách sahají i při příležitostech jako jsou předávání Oskarů nebo premiéra nového filmu. Tak proč neokouzlit neobvyklým lookem také na vašem plese?


Komerční sdělení

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video