Který typ džínů se hodí k vaší postavě? | e15.cz

Který typ džínů se hodí k vaší postavě?

Alena Klimková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Džíny jsou samozřejmou součástí šatníku každé ženy. Ke každé postavě se ovšem  hodí jiný typ džínů. Při nákupu proto dbejte na jejich střih, barvu a materiál. Jen tak budete mít jistotu, že vám džíny padnou jako ulité a navíc vám budou slušet.

Máte velikost 38 a zažily jste už, že číslo riflí na vysačce vůbec neodpovídalo vaší postavě? Nejste sama. Jednotné číslování velikostí totiž vůbec neexistuje.

Navíc džíny mají svoje vlastní číslování – jedná se o dvojkombinaci čísel a písmen. Například: W28/L30. První číslo v tomto případě udává obvod pasu a druhé délku nohavice od rozkroku dolů. Tyto údaje jsou přitom v palcích.

Autor: Ženy - E15


Správná velikost však nezaručí, že vám budou džíny sedět. Zde jsou hlavní kritéria, podle kterých je dobré se řídit při výběru nových džínsů:

1. Barva

Barvu džínsů, ať už jde o světlejší, nebo tmavší tón, vybírejte podle svého vkusu a typu postavy. Tmavší barvy totiž zeštíhlují, světlejší zase opticky přidávají na objemu. Pro baculky je ideální tmavě modrý denin, a to v kombinaci s klasickým střihem.

2. Šisování

Šisování dodává džínům šmrnc, dokáže navíc zakrýt nedostatky vaší postavy. Například takové šisování na stehnech vás opticky zeštíhlí až o několik kilogramů. Pozor ale na příčné šisování, záplaty či tolik módní „trhliny“, ty vás mohou naopak rozšiřovat.

3. Klasický střih

Jedním z oblečků, který nepodléhá sezonním módním trendům, jsou klasické rovné džíny. Tento kousek oblečení můžete skombinovat takřka se vším a stále budete šik. Klasické rovné džíny nezkazí žádnou postavu. Můžete je nosit, ať už jste menší, vysoká, štíhlá nebo silnější.

Autor: Ženy - E15


4. Vyšší pas

Máte-li bříško, zakryjete jej džínami s vyšším pasem. Rifle s vyšším pasem v kombinaci s klasickým střihem a tmavou barvou dokážou zakrýt nejednu nedokonalost na ženském těle, jsou tedy vhodné pro ženy s širokými boky a úzkým pasem. Máte-li nějaké to kilo navíc, rozhodně se vyhněte bokovkám, které mohou zdůraznit to, co byste chtěly raději zamaskovat.

5. Délka

Džíny by měly končit ideálně těsně nad zemí (pozor ne u kotníků). Nesnažte se nosit ohrnuté džínsy, které vám mohou prokázat medvědí službu – tedy opticky zkrátit nohy.

6. Široké nohavice

Zvonové džíny uvítají zejména ženy, které chtějí zakrýt silnější boky nebo větší bříško. Dostatečně dlouhé kalhoty, dole rozšířené do zvonu, totiž dokážou postavu opticky vyrovnat.

7. Úzké nohavice

Máte-li štíhlé nohy, úzké boky a menší zadeček, to pravé pro vás jsou cigaretové džíny, které vyzdvihnou vaše přednosti. Nosí se zpravidla ve dvou délkách. A to nad kotníky nebo shrnuté ke kotníkům.

Pravidlo úzkých nohavic může ovšem platit i pro menší ženy či ženy plnějších tvarů. Džíny s úzkými nohavicemi ohrnuté nad kotníky spolu s vysokými podpatky (a volnějším střihem trika či tuniky) totiž mají prodlužující a zeštíhlující efekt.


Autor: Ženy - E15


Střihová inovace


Pro zajímavost, se střihovou inovací přišla nedávno značka Levi´s. Ta po celém světě provedla měření zhruba šedesáti tisíc žen s cílem zjistit nejdůležitější parametry ženské postavy. Toto měření identifikovalo celkem tři základní tělesné typy, které jsou vlastní zhruba osmdesáti procentům žen.

Určující velikost „Curve ID“, kterou tato značka džínsů zavedla, je založena na rozdílu obvodu boků a zadečku. Džíny „Slight Curve“ (štíhlé křivky) jsou určeny pro rovnější chlapeckou postavu, kterou formují do líbivých křivek. „Demi Curve“ (normální křivky) zjemňují mírně zaoblené boky a „Bold Curve“ (plné křivky) obepínají postavu bez toho, aby odstávaly v pase.

Autor: Alena Klimková
14. června 2011

Autor: Alena Klimková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery