Kultovní film Carrie se vrací do českých kin | e15.cz

Kultovní film Carrie se vrací do českých kin

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Románovou prvotinu dnes populárního amerického spisovatele Stephena Kinga s titulem „Carrie“, podle níž vzniklo několik filmových adaptací,znají většinou nejen obdivovatelé hororového žánru. Novela popisuje, kam až může zajít příběh středoškolské šikany, pokud se jejím terčem stane dívka obdařená nevšedními schopnostmi. Oblíbená kniha se dočkala již několika filmových zpracování. Nejnovější z nich, které věrně sleduje knižní předlohu, uvidíte v českých kinech v říjnu letošního roku.

Film inspirovaný dílem mistra napětí Stephena Kinga vypráví příběh plaché dospívající dívky Carrie White, která je díky přísné výchově své fanatické, silně věřící matky pro svůj vzhled a zakomplexovanost totálním outsiderem a terčem šikany ze strany oblíbenějších spolužáků a hlavně spolužaček.

Carrie, která ve škole prožívá hotové peklo, ovšem jednoho dne zjistí, že disponuje vzácným telekinetickými schopnostmi, které postupem času začne využívat proti těm, kteří jí ubližují. Její síla však zesiluje a vymyká kontrole při přílišném nervovém nebo emocionálním vypětí.

Příběh vyvrcholí v momentě, kdy je Carrie pozvána na maturitní ples. Zde se stane obětí velmi krutého žertíku svých zákeřných spolužáků. Carrie se její nadpřirozená moc naprosto vymkne kontrole a všichni, kdo ji znemožnili, dostanou lekci: Pokud si budou hrát s ohněm, spálí se.

Premiéra snímku „Carrie“, který natočila režisérka Kimberly Pierce (režírovala např. úspěšný snímek „Kluci nepláčou“), je plánována na 17. října 2013. Autorem scénáře, který ve srovnání s předchozími zpracováními více respektuje románový originál, je Roberto Aguirre-Sacasa.

V hlavní roli Carrie White se představí Chloë Grace Moretz a i další role slibují kvalitní herecké obsazení - např. Julianne Moore, Gabriellu Wilde, Alexe Russella nebo Judy Greer.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video