Komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntag má pokračování. V květnu padne první klapka | e15.cz

Komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntag má pokračování. V květnu padne první klapka

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pokračování dnes již kultovní komedie Dědictví aneb Kurvahošigutntag z roku 1992, se dočkají jeho příznivci během února příštího roku. Film Dědictví II. podle scénáře Bolka Polívky začne natáčet Robert Sedláček letos koncem května.

Natáčení komedie, kterou Bolek Polívka s úsměvem označuje „Třemi mušketýry po dvaceti letech“, proběhne na přelomu května a června, v červenci a začátkem srpna v lokacích v okolí Prahy a Brna.

Tvůrci filmu již také prozradili průběh děje a na plátno se tak vrátí dobře známé postavy, které v čase prošly zajímavým vývojem, doznaly větších či menších charakterových změn.:

Vlastička umřela. Vesnický kostel, pohřební kočár tažený koňmi, farář, obyvatelé Olšan a souputníci zvláštního života Bohumila Stejskala, multimilionáře z vůle Boží, z Dědictví I. Trochu zestárli. Bohumil (Boleslav Polívka) taky trochu zestárl. Přibyly mu majetek, starosti, kilogramy a děti. Bohuš si postavil ohromné sídlo ve farmářském stylu obklopeném zoologickou zahradou. Má rád svou dceru (Anna Polívková) a visí na šestiletém vnukovi, jehož učí jízdě na koni. Má vlastní chov koní a považuje se za odborníka. Už sedm let nepije a celkem si zvykl na peníze. Teď ztratil ženu svého života. Bohuš je smutný, ale smutek v jeho podání má velmi výstřední podobu. Téměř každá promluva se mu proplétá s pohřební řečí a duch Vlastičky postupně výrazně vstupuje do jeho mysli i jednání. Vlastička dávala jeho životu řád, vnutila mu kázeň. Teď je Bohuš zase sám. A smutný. Je na čase vrátit se ke kořenům…k flašce. Po sedmi letech se napije. A bude to jízda, během které se bláznivě zamiluje do herečky, málem se stane filmovým producentem a majitelem zámku, málem přijde o vnuka, málem uvěří, že Vlastička pořád žije, přijde o několik miliónů, rozbije v přímém přenosu finále soutěže Hvězdy tančí, aby nakonec pod tlakem dcery a věrného přítele Arnošta (Arnošt Goldflam) dobrovolně našel klid a sebe samého v protialkoholní léčebně v tichém rozjímání s bláznivým JUDr. Andělem (Jiří Pecha).

Stejně jako v původní komedii slibuje i její pokračování skvělé herecké obsazení. Vedle Bolka Polívky v roli Bohuše se objeví Arnošt Goldflam, Karel Heřmánek, Ivana Chýlková, Dagmar Veškrnová-Havlová, Břetislav Rychlík, Karel Roden, Marian Roden a další známí herci, chybět nebude ani Karel Gott.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video