Kulturní tip: Čechomor oslaví na letních open-air koncertech čtvrt století | e15.cz

Kulturní tip: Čechomor oslaví na letních open-air koncertech čtvrt století

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Skupina Čechomor letos oslavuje čtvrt století od svého vzniku. Pro své příznivce připravila na léto několik open-air koncertů, na kterých chce připomenout, že je to již dvacet pět let, kdy poprvé skupina, tehdy ještě pod názvem 1. Českomoravská nezávislá hudební společnost, veřejně vystoupila.

Svoji narozeninovou koncertní sérii v rámci Čechomor Kooperativa Tour 2013 zahájí 16. 8. na 22. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově. „Koncert v Českém Krumlově je zatím největší projekt, který Čechomor v uplynulých pětadvaceti letech realizoval. Mít na jednom jevišti pěvecký sbor, komorní filharmonii, uznávané hudebníky ze zahraničí i z Čech a to všechno ještě za asistence kamer České televize, která z českokrumlovského koncertu natáčí záznam pro televizní pořad a nové DVD Čechomoru, je na jedné straně velmi lákavé, ale na druhé straně nesmírně složité na organizaci zejména proto, že všichni hudebníci se spolu sejdou na pódiu vlastně až v den koncertu“ říká František Černý, zpěvák a kytarista skupiny Čechomor a dodává: „Je to naprosto unikátní projekt, který už se asi nikdy znovu nebude opakovat.“

Koncertní série k pětadvacetinám Čechomoru, na které vystoupí řada hostů, mimo jiné Gerry Leonard, Joji Hirota, Iva Marešová, Kühnův smíšený sbor a další, pak bude pokračovat 18. 8. na zámku Sychrov, 20. 8. v Bratislavě, 21. 8. na Konopišti, 22. 8. v Chebu a konči 23. 8. v zámeckém parku ve Strážnici.

Na koncerty v druhé polovině srpna Čechomoru přijede z USA popřát mimo jiné i producent posledního alba Čechomoru a sólový kytarista Gerry Leonard a japonský producent, zpěvák, hráč na flétnu šakuhači a japonské taiko bubny Joji Hirota. Poprvé v historii Čechomoru také zazní některé skladby v doprovodu pěveckého sboru v aranžmá Jana Kučery.

„I na našich koncertech k pětadvacátým narozeninám Čechomoru budeme samozřejmě již tradičně propagovat činnost o.p.s. Pomocné tlapky, která se již 12 let zabývá chovem, předvýchovou a výcvikem asistenčních psů. Vycvičené psy následně zdarma předává do dlouhodobého užívání tělesně postiženým. Na podpoře tohoto projektu se Čechomor podílí již několik let společně s pojišťovnou Kooperativa,“ dodádá Karel Holas, houslista a zpěvák skupiny Čechomor.

Foto: Ivan Bllemby Krejza, zdroj: cechomor.cz

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video