Kulturní tip: Čechomor oslaví na letních open-air koncertech čtvrt století

Skupina Čechomor letos oslavuje čtvrt století od svého vzniku. Pro své příznivce připravila na léto několik open-air koncertů, na kterých chce připomenout, že je to již dvacet pět let, kdy poprvé skupina, tehdy ještě pod názvem 1. Českomoravská nezávislá hudební společnost, veřejně vystoupila.
Kulturní tip: Čechomor oslaví na letních open-air koncertech čtvrt století
2.8.2013 16:00 |

Svoji narozeninovou koncertní sérii v rámci Čechomor Kooperativa Tour 2013 zahájí 16. 8. na 22. ročníku Mezinárodního hudebního festivalu v Českém Krumlově. „Koncert v Českém Krumlově je zatím největší projekt, který Čechomor v uplynulých pětadvaceti letech realizoval. Mít na jednom jevišti pěvecký sbor, komorní filharmonii, uznávané hudebníky ze zahraničí i z Čech a to všechno ještě za asistence kamer České televize, která z českokrumlovského koncertu natáčí záznam pro televizní pořad a nové DVD Čechomoru, je na jedné straně velmi lákavé, ale na druhé straně nesmírně složité na organizaci zejména proto, že všichni hudebníci se spolu sejdou na pódiu vlastně až v den koncertu“ říká František Černý, zpěvák a kytarista skupiny Čechomor a dodává: „Je to naprosto unikátní projekt, který už se asi nikdy znovu nebude opakovat.“

Koncertní série k pětadvacetinám Čechomoru, na které vystoupí řada hostů, mimo jiné Gerry Leonard, Joji Hirota, Iva Marešová, Kühnův smíšený sbor a další, pak bude pokračovat 18. 8. na zámku Sychrov, 20. 8. v Bratislavě, 21. 8. na Konopišti, 22. 8. v Chebu a konči 23. 8. v zámeckém parku ve Strážnici.

Na koncerty v druhé polovině srpna Čechomoru přijede z USA popřát mimo jiné i producent posledního alba Čechomoru a sólový kytarista Gerry Leonard a japonský producent, zpěvák, hráč na flétnu šakuhači a japonské taiko bubny Joji Hirota. Poprvé v historii Čechomoru také zazní některé skladby v doprovodu pěveckého sboru v aranžmá Jana Kučery.

„I na našich koncertech k pětadvacátým narozeninám Čechomoru budeme samozřejmě již tradičně propagovat činnost o.p.s. Pomocné tlapky, která se již 12 let zabývá chovem, předvýchovou a výcvikem asistenčních psů. Vycvičené psy následně zdarma předává do dlouhodobého užívání tělesně postiženým. Na podpoře tohoto projektu se Čechomor podílí již několik let společně s pojišťovnou Kooperativa,“ dodádá Karel Holas, houslista a zpěvák skupiny Čechomor.

Foto: Ivan Bllemby Krejza, zdroj: cechomor.cz

Autor článku: MK
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

Nebyl vložen žádný komentář.

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění