Kulturní tip: Letní filmová škola Uherské Hradiště

Největší nesoutěžní filmový festival v České republice Letní filmová škola Uherské Hradiště začal...
Kulturní tip: Letní filmová škola Uherské Hradiště
28.7.2013 20:00 |

V pátek 26. července 2013 začal ve 14:30 první projekcí již 39. ročník Letní filmové školy Uherské Hradiště. Projekce filmů budou probíhat jako každý rok v několika kinech, např. v Kině/klubu Mír, Klubu kultury, ve Slováckém divadle, v Redutě a v Orlovně. Hlavním promítacím sálem je Kino Hvězda.

Letošní LFŠ teké navštíví významní zahraniční tvůrci – srbský režisér Goran Paskajlevič, portugalský režisér Pedro Costa, kterého můžeme označit za Samuela Becketta portugalského filmu, přední světový filmový scénograf a držitel Oscara za výpravu k filmu Schindlerův seznam Allan Starski či renomovaný polský filmový režisér Jerzy Hoffman. Z českých filmových hvězd se diváci mohou těšit na herce Josefa Abrháma, slovenského scenáristu a režiséra Dušana Hanáka, génia českého filmu Vojtěcha Jasného, českého herce a režiséra Jana Kačera či enfant terrible české scény Pavla Landovského.

Poměrně nabitý je také doprovodný program, který zahrnuje renomované hudební skupiny a interpreti, pozoruhodná divadelní představení a performance, výstavy a workshopy. Tradiční a očekávanou součástí doprovodného programu Letní filmové školy je také divadelní program, který bude letos soustředěn do stanu Kabinetu Múz. radiční a očekávanou součástí doprovodného programu Letní filmové školy je také divadelní program, který bude letos soustředěn do stanu Kabinetu Múz.

Podrobný denní program 39. ročníku Letní filmové školy Uherské Hradiště je k dispozici na webových stránkách www.lfs.cz.

Autor článku: MK
Zdroj: Ženy.cz

Komentáře

karol | 12.12.2013 12:45

škola

jangrew@seznam.cz | 14.11.2013 16:28

školy

DIALOG
nápověda
Potvrzení
zavřít
Upozornění