Kulturní tip: Letní filmová škola Uherské Hradiště | e15.cz

Kulturní tip: Letní filmová škola Uherské Hradiště

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Největší nesoutěžní filmový festival v České republice Letní filmová škola Uherské Hradiště začal...

V pátek 26. července 2013 začal ve 14:30 první projekcí již 39. ročník Letní filmové školy Uherské Hradiště. Projekce filmů budou probíhat jako každý rok v několika kinech, např. v Kině/klubu Mír, Klubu kultury, ve Slováckém divadle, v Redutě a v Orlovně. Hlavním promítacím sálem je Kino Hvězda.

Letošní LFŠ teké navštíví významní zahraniční tvůrci – srbský režisér Goran Paskajlevič, portugalský režisér Pedro Costa, kterého můžeme označit za Samuela Becketta portugalského filmu, přední světový filmový scénograf a držitel Oscara za výpravu k filmu Schindlerův seznam Allan Starski či renomovaný polský filmový režisér Jerzy Hoffman. Z českých filmových hvězd se diváci mohou těšit na herce Josefa Abrháma, slovenského scenáristu a režiséra Dušana Hanáka, génia českého filmu Vojtěcha Jasného, českého herce a režiséra Jana Kačera či enfant terrible české scény Pavla Landovského.

Poměrně nabitý je také doprovodný program, který zahrnuje renomované hudební skupiny a interpreti, pozoruhodná divadelní představení a performance, výstavy a workshopy. Tradiční a očekávanou součástí doprovodného programu Letní filmové školy je také divadelní program, který bude letos soustředěn do stanu Kabinetu Múz. radiční a očekávanou součástí doprovodného programu Letní filmové školy je také divadelní program, který bude letos soustředěn do stanu Kabinetu Múz.

Podrobný denní program 39. ročníku Letní filmové školy Uherské Hradiště je k dispozici na webových stránkách www.lfs.cz.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery