Kulturní tip: Letní shakespearovské slavnosti jsou hitem letošního léta | e15.cz

Kulturní tip: Letní shakespearovské slavnosti jsou hitem letošního léta

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Letní shakespearovské slavnosti 2013 jsou v plném proudu. Za sebou mají premiéru Snu noci svatojanské, připravuje se Richard III. a z Bratislavy dorazí premiérově Dvaja páni z Verony.

Letošní premiéru Sen noci svatojánské aktuálně doplňuje komedie Zkrocení zlé ženy s Táňou Vilhelmovou a Romanem Zachem, která se hraje v malebném prostředí Lichtenštejnského paláce na Malostranském náměstí.

22. června se na scénu Nejvyššího purkrabství vrátí loňská úspěšná premiéra Richard III., celkem se zde odehraje sedmnáctkrát. „Napínavý příběh Richarda si během loňských premiérových představení získal mnoho příznivců. Mnoha zájemcům se však nepodařilo koupit vstupenky, neboť byly brzy vyprodány. I proto je letos Richard III. zařazen do programu slavností, “ říká umělecký ředitel Libor Gross. Režisérem a autorem úpravy je zkušený slovenský divadelník Martin Huba: „Na Richardovi mě zajímá jeho tragická stránka pramenící z toho, že jde o bystrého, schopného a zároveň i hluboce zakomplexovaného člověka. Jeho hrůzné činy žene i vztek uraženého dítěte, kterému jeho vlastní matka vmetla, že je peklem jejího života. My chceme ovšem ukázat i jeho lidštější tvář.

Na konci července dorazí do Prahy premiérově bratislavské představení Dvaja páni z Verony. Pouze po tři večery (29. – 31. 7.) tak budou moci diváci navštívit komedii plnou rafinovaných slovních hříček, kde jednu z hlavních rolí hraje hudba.

Na jevišti se objeví i živá ženská kapela a Lukáš Vaculík (role Vojvody) dodává: „Je to super. Zaprvé se mi ta muzika moc líbí. Napsal ji pan režisér Mankovecký a moc se mu to povedlo. Ty holky výborně hrají, výborně vypadají. Je to kvalita, která představení obohacuje a posunuje výš. Živá muzika je v představení vždycky bezvadná věc.“Představení se hraje ve slovensko-české verzi a mimo Lukáše Vaculíka si zde zahrají Zuzana Norisová, Ondrej Koval´ nebo Milo Král´.

Zdroj: http://shakespeare.czshakespeare.cz

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video