Kulturní tip: Výstava PEKING – PRAHA: Nový pohled na současné čínské umění | e15.cz

Kulturní tip: Výstava PEKING – PRAHA: Nový pohled na současné čínské umění

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Unikátní výstavu prezentující tvorbu více než čtyřiceti čínských umělců budou hostit od 23. srpna do 29. září prostory Císařské konírny na Pražském hradě.

Výstavní projekt PEKING – PRAHA prezentuje díla vycházející z kulturního prostředí současné čínské společnosti, ve vybraných zemích střední a východní Evropy. Praha je již třetí zastávkou této putovní výstavy, před ní se díla představila v Sofii a v Bukurešti.

Obrovský potenciál Číny, jakožto země, která se výrazně podílí na spoluvytváření podoby dnešního světa, se promítá i do tvorby současného čínského umění, které reflektuje otevřenost, komunikaci a mezinárodní spolupráci. Čínským umělcům je vlastní schopnost navázat na tradice a směřovat do budoucna. A jak říká staré čínské přísloví: Jeden obraz vydá za tisíce slov!

Kurátorem této pozoruhodné výstavy je pan Xin Dong Cheng, který v roce 2000 založil v Pekingu vlastní výstavní prostor s názvem Xin Dong Cheng Space for Contemporary Art, zaměřující se především na prezentaci západního umění čínské veřejnosti.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery