Kulturní tip: Prožijte letní noc s Marilyn! | e15.cz

Kulturní tip: Prožijte letní noc s Marilyn!

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Pořadatelé unikátní světové putovní výstavy Marilyn, instalované do 20. září v reprezentativních prostorách Jízdárny Pražského hradu, připravili od 15. srpna do 1. září pro návštěvníky mimořádnou prázdninovou akci s názvem Letní noci s Marilyn .

Během Letní noci s Marilyn bude prodloužena otevírací doba výstavy až do 1 hodiny noční a návštěvníci, kteří si zakoupí vstupenku po 20. hodině, dostanou navíc druhou vstupenku zdarma. Mezi 20.00 a 22.00 hodinou pak mohou návštěvníci absolvovat komentované prohlídky, přibližující rozporuplný život módní ikony a hollywoodské star Marilyn Monroe, která však uvnitř zůstávala osamělou Normou Jeane Mortenson.

V době letní akce je rovněž připravena projekce tří digitálně zremastrovaných filmů s Marilyn Monroe v hlavní roli: Někdo to rád horké, Páni mají radši blondýnky a Slaměný vdovec, které jsou na programu v letním kině v zahradě Jízdárny Pražského hradu. Pozornému divákovi určitě neunikne, že mezi 30ti páry bot a téměř 50ti modely z hereččina šatníku, které jsou na výstavě Marilyn k vidění, nechybí ani ty, jež oblékla právě v těchto slavných filmech.

Kromě nejucelenější kolekce kostýmů a bot z filmů i z osobního života Marilyn Monroe, známých i dosud nepublikovaných fotografií, úryvků z deníků, poezie a ukázek z filmů si může veřejnost prohlédnout také díla slavných autorů (např. Antonia Canovy, Yvese Kleina nebo Andyho Warhola) zobrazující ideál ženské krásy, která v daném kontextu působí jako předlohy pro nejslavnější pózy Marylin Monroe a výstavu koncepčně doplňují.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video