L´Oréal slaví 100 let a podpoří 100 dobročinných projektů | e15.cz

L´Oréal slaví 100 let a podpoří 100 dobročinných projektů

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
 L´Oréal  se rozhodl investovat do 100 dobročinných komunitních projektů po celém světě, které nabídnou podporu i účinné řešení lidem v obtížných životních situacích. V České republice L´Oréal připravil projekt Samy Mámy.

Co si pod tím představit? Jedná se o vzdělávací program pro uplatnění sólo matek na trhu práce. K projektu bude během června spuštěna webová stránka www.samymamy.cz, kde zájemci naleznou podrobné informace včetně přihlášky do programu, informace pro veřejnost o projektu i situaci sólo matek v České republice. Informace bude maminkám poskytovat občanské sdružení Aperio, které na projektu se společností L’Oréal spolupracuje.

„Oblast pomoci sólo matkám patří v ČR mezi ty méně podporované a to přesto, že počet sólo maminek stoupá. Maminky se mnohdy musí brzy vrátit do práce, aby uživily své dítě. Náš program jim má tuto situaci co nejvíce ulehčit a podat jim pomocnou ruku.“ říká Marco Fabien, generální ředitel L’Oréal Česká a Slovenská republika.

Autor: Ženy - E15


Proč projekt pro sólo mámy?


Každé čtvrté dítě v České republice žije v rodině jen s jedním rodičem, zpravidla s matkou. Tyto rodiny mají v porovnání se zbytkem populace výrazně nižší životní úroveň*. Nejčastější životní strategií je pro většinu sólo matek předčasný návrat do práce, mají však značně znevýhodněné podmínky oproti ostatním.

Proto se firma L’Oreal ve spolupráci s občanským sdružením Aperio rozhodla k realizaci tohoto projektu. Vzdělávací program chce formou odborných seminářů, konzultací s odborníky a vzájemným sdílením zkušeností připravit maminky na nelehký úkol, kterým je návrat do pracovního procesu. Podrobné informace o programu naleznete na www.samymamy.cz (stránky budou spuštěny během června).

V uplynulých 11 letech se společnost věnuje podpoře žen ve vědeckém výzkumu prostřednictvím programu L’Oréal-UNESCO For Women in Science, který každoročně oceňuje pět vědkyň za jejich přínos vědě a podporuje 15 mladších při jejich studiích a počátečních kariérních krocích. Součástí tohoto celosvětového programu je národní stipendijní program Pro ženy ve vědě na podporu mladých českých vědkyň ve spolupráci s Akademií věd ČR a Českou komisí pro UNESCO. Více informací najdete na

a www.prozenyvevede.cz }}}

====Co je projekt Samy Mámy? ====
Projekt Samy Mámy je vzdělávací program pro uplatnění matek na trhu práce. Jedná se o maminky, které vychovávají své děti samy bez partnera. V první vlně projektu, během čtyř seminářů (říjen+listopad 2009 a leden+únor 2010) bude vyškoleno 50 maminek.

Jedná se o dlouhodobý komunitní projekt. Do projektu budou aktivně zapojeni i zaměstnanci společnosti L’Oréal, pro maminky připraví zpestření vzdělávacího programu, a to formou kurzů o líčení a trendech ve vlasové kosmetice.

====Kdo jsou partneři projektu Samy Mámy? ====
Aperio – Společnost pro zdravé rodičovství je občanské sdružení, které se orientuje na podporu informované volby, osobní zodpovědnosti a aktivního přístupu k rodičovství a mateřství. Usiluje o zlepšení podmínek a služeb pro rodiče a jejich rovnoprávné postavení ve společnosti. Hlavní činností Aperia je poskytování informací formou kurzů, pomocí webových stránek a tiskových materiálů a realizace vzdělávacích a výzkumných programů pro budoucí a stávající rodiče, laickou
a odbornou veřejnost a zaměstnavatele.

Fórum Dárců** je sdružení zastřešující dárce v České republice (nadace, nadační fondy, firemní dárce). Na budování filantropie v ČR Fórum dárců úspěšně pracuje již 12 let. Svou činností vytváří příznivé podmínky pro dárcovství na úrovni individuální, institucionální, komunitní i firemní. V projektu je odborným garantem.

Zdroj: Amic
5. června 2009

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video