Las Vegas - město zábavy a hříchu | e15.cz

Las Vegas - město zábavy a hříchu

ZDROJ: Ženy - E15

Petra Lamschová (Dieta)

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Někteří sem jezdí uzavřít sňatek, mnozí chtějí vyhrát spoustu peněz, město v nevadské poušti ale nabízí i zábavu a nevšední, někdy i překvapivé zážitky.

Proč jet do Las Vegas? Už dávno to není o automatech a sázení nebo o svatbách jako na běžícím páse. Město hříchu jde s dobou a nabízí vše, co si turista žádá. Zábavu, vzrušení, relax, podívanou, nákupy i skvělé jídlo.

Ještě než dosednete s letadlem na ranvej, zdoláte poušť, hory, přehradu, městské čtvrtě plné rodinných vilek a bazénů a pověstné nablýskané luxusní hotely velikosti mrakodrapů stále nikde. Životodárná tepna Las Vegas, pověstný Strip, se totiž schovává až za letištěm. Na této několikakilometrové ulici ovšem najdete vše, co hrdlo ráčí a co město hříchu nabízí.

Zábava pro každého

Asi největším lákadlem jsou stále kasina. Nacházejí se ve všech velkých hotelech na Stripu a jsou otevřena prakticky nonstop. Vzhledem k tomu, že se počítá s tím, že v kasinu něco utratíte, pití je zde zadarmo. Navíc i ubytování je díky příjmům z hazardu relativně levné. Tedy alespoň co se týká ubytování v luxusních hotelech v porovnání se zbytkem světa. Pokud ochladne vaše hráčská vášeň, můžete vyrazit do rozpálených ulic.

Na Stripu jsou k vidění roztodivné stavby připomínající od středověkého hradu (hotel Excalibur) přes Eiffelovku (hotel Paris) a Colosseum (hotel Caesars), Sfingu a pyramidu po věrnou kopii Benátek (hotel Venetian). Pod modrým nebem (které je mimochodem namalováno na stropě a evokuje opravdové slunečné nebe) vás po vodním kanále sveze za zvuku serenády sám gondoliér.

Pochoutky od michelina

Jakmile budete chtít doplnit energii a načerpat sílu na další zábavu, zajděte si na něco dobrého. Proč si nedopřát i klasický hamburger! Ty nejlepší ve městě se dělají v BurGR – restauraci Gordona Ramsaye. Ale narazíte zde i na vysokou gastronomii a restaurace pyšnící se michelinskými hvězdami. Vegas je totiž v současné době také městem gurmánů.

Život je jedna velká show

Navštívit Las Vegas a nevidět show, to je jako byste zde ani nebyli. Vyberete si podle toho, co máte rádi, nabídka je opravdu široká – živí lvi, delfíni, vodní akrobaté, kouzelníci. Pravidelně sem jezdí například David Copperfield, Celine Dion, Elton John, ale také mladá generace – Bruno Mars či Justin Bieber a mnozí další. Ty lepší z hotelů nabízejí velkolepá show rovnou v divadle v rámci budovy – například v hotelu MGM Grand můžete zhlédnout kouzelnickou show Davida Coperfielda.

Zkrátka ať už vyrazíte na Stripu kamkoli, každý večer na vás čeká nějaký koncert nebo vystoupení těch nejlepších umělců, a to nejen z USA, ale z celého světa. V některých akrobatických show můžete narazit také na Čechy.

Pojďme se vzít

Dalším lákadlem je možnost tu uzavřít rychlý sňatek. Kapli, kde probíhají obřady, najdete na každém rohu – v těch menších vás oddá klidně Elvis Presley, v těch luxusnějších budete mít servis se vším všudy včetně budoáru nevěsty a místnosti s kulečníkem pro ženicha.
A stejně rychle jako se vzít je možné zde sňatek také zrušit.

Chce to ještě něco

Noční život je zábava pro mnohé, ale ti, kteří chtějí poznat město a okolí i ve dne, také nepřijdou zkrátka. Jen pár hodin jízdy z Las Vegas leží Los Angeles, nedaleko je také známý Grand Canyon a pouhých pár minut autem je přehrada zvaná Hoover Dam, která odděluje Nevadu od Arizony. V Las Vegas se nebudete nudit ani minutu a bude to intenzivní dovolená.

Věděli jste, že...

…z Prahy do Las Vegas se dostanete pouze s jedním přestupem? Stačí využít nabídky British Airways. Z Prahy do Londýna létají 5x denně, z Londýna do Vegas 10x týdně. Ceny zpátečních letenek se pohybují okolo 20 tisíc Kč v Economy class a okolo 60 tisíc pak v business class.

Autor: Petra Lamschová (Dieta)

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video