Kouzelné kameny podle znamení zvěrokruhu | e15.cz

Kouzelné kameny podle znamení zvěrokruhu

Irena Forejtová

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Šperky patří mezi nejčastější dárky, proto jestli o nějakém tom skvostu přemýšlíte, zkuste vybrat náramek, náhrdelník nebo náušnice s polodrahokamem. Barevné kameny jsou překrásné a navíc mají magickou moc.

Kameny v sobě skrývají léčivé síly, podobně jako rostliny a stromy. V těle každého člověka se nacházejí energeticko-informační centra, která spojují naše hmotné tělo s fyzickým.

Pomocí drahých kamenů máme možnost ovlivnit a harmonizovat naše vnitřní „já“, a tak předejít, případně léčit i mnohé zdravotní problémy. Protože každý kámen není vhodný pro určitého nositele, pomůžeme vám s orientací podle znamení zvěrokruhu, aby kámen působil tak, jak má.

Jednotlivé polodrahokamy a ukázky vyrobených šperků si pak můžete prohlédnout ve fotogalerii. A pokud se rozhodnete si nějaký takový šperk pořídit nebo darovat, nezapomeňte také na Návod, jak se správně starat o šperky.

Kameny od Berana až po Rybu

Lidé narození v ohnivém znamení Berana mají předpoklady být aktivní, nadšeně iniciativní, ale také paličatí. Berani mívají často náchylnost k potížím s páteří, klouby, kostmi a případně i krví. Pomoci jim mohou tyto kameny: karneol, červený jaspis a korál, hematit, jaspis, achát, anebo také horský křišťál. Hematit pomáhá při chudokrevnosti, zvýšené krvácivosti, špatném krevním obrazu, vyčerpanosti a spolu s růženínem při nespavosti.

Býk jako znamení zemské je stálý a vytrvalý, se smyslem pro všechny radosti a krásy života. Oblasti zdravotního ohrožení se týkají kostí, nehtů, zubů , ale též nohou které určují pevný postoj, pro Býka tak charakteristický. Jeho ochranným kamenem může být achát, který pozitivně aktivuje obranný systém těla, růženín, jenž zahání bolesti hlavy, očí a páteře, podporuje prokrvení a chrání před negativními vlivy záření (televize, počítač). Dalšími stejně vhodnými kameny jsou: malachit, který přispívá k radosti ze života, chryzokol, aby si Býci uvědomili, že hmotné statky nejsou vše, korál jim dodá pocit pevné půdy pod nohama. Klid a příjemné sny jim zajistí avanturin.

Blíženci jsou znamení vzdušné, proto se jejich potíže nejčastěji týkají částí těla, které mají kontakt se vzduchem, tedy plic, průdušek. Doporučovaných druhů léčivých kamenů je pro Blížence víc: nejspíš by měly být žluté, případně čistě modré: karneol, akvamarin, chalcedon, tygří oko, citrín, křišťál či jantar. Karneol pomáhá při vysokém tlaku, revmatismu, nespavosti, gynekologických problémech a též při potížích se zuby.

Ke znamení Raka patří prozíravost, vnímavost, ale také sklon k romantickým vzpomínkám. Přestože Raci milují vodu, jsou náchylní k prochladnutí, především ledvin a v oblasti pánve.Proto dvojnásob platí, že prevence je přece jen příjemnější. Jako u každého znamení i u Raka platí, že kámen, který si vás při výběru „přitáhne“, je pro vás ten nejlepší. Vybírat můžete ze zeleného či žlutého jaspisu, avanturinu, korálu, jadeitu, karneolu, bílého chalcedonu, aduláru, opálu, smaragdu či perly. Jadeit pomáhá při ledvinových potížích, krvácení, horečkách, a spolu s pitnou kúrou při celkovém pročištění a celkové regeneraci.

Přečtěte si také: Kouzlo obyčejných kamenů

Lev, jako páté znamení zvěrokruhu, je solidní, zásadový až puntičkářský a jeho silnou zbraní je, že umí ovládat své emoce. Přílišná sebekázeň však bývá příčinou onemocnění ze stresu, jako je žlučník, žaludek či slinivka..
Kameny podporující celkové uvolnění, zklidnění, se silnými protistresovými účinky jsou jantary, rubín, granát, tygří oko a citrín. Horský křišťál pomáhá při horečkách, nadýmání, průjmech, zvracení, bolestech, hmyzím štípnutí a při potížích s vazivy.

I takto může vypadat dárek z polodrahokamu.Autor: Ženy - E15

Panna je znamení zemské, kdo se tedy v tomto znamení narodil, bývá povahy praktické, přizpůsobivé, je to člověk inteligentní, se schopností spíše analýzy než syntézy. Panny obvykle rády pracují rukama, a když si k tomu přičteme jejich náročnost a důkladnost, můžeme si odvodit, kde budou slabá místa jejich zdraví. Je to přespříliš namáhaná páteř, a totéž platí také pro srdce a krevní oběh; problémy se mohou projevit i na kůži. Pro Pannu, podobně jako pro Lva, převládají v doporučovaných kamenech žluté druhy: jantar, tygří oko, citrín, karneol, pak ještě červený jaspis, který pomáhá u zánětů a potížích zažívacího traktu, klimakterických a jaterních a posiluje imunitní systém. Modrý safír je vynikající médium pro zdokonalení osobnosti a lazurit pro zvýšení intuice, která je pro Pannu velmi důležitá.

Různé kameny pro různá znamení.Autor: Ženy - E15

Váhy jsou znamení vzdušné, z čehož vyplývá, že člověk narozený v jejich vlivu je společenský, otevřený, rád vychází s lidmi a respektuje je. Na druhou stranu jsou Váhy nerozhodné, což někdy přináší problémy v partnerském vztahu. Nejvhodnějším kamenem pro Váhy je chryzokol pro životní harmonii, pomáhá při bolestech v krku, upravuje činnost žaludku, reguluje trávení, ochlazuje při úpalu a mírní svědění při štípnutí. Růženíny mají schopnost probudit vřelý cit u opačného pohlaví, růžový korál zajišťuje stálost v citech; ale mohou zkusit např. karneol, smaragd nebo turmalín.

Zrozenci ve znamení Štíra dostali do vínku hlubokou, dramatickou a intenzivní povahu. jejich kladem bývá schopnost soustředění, vytrvalost, odvaha. Pravděpodobnou oblastí zdravotních problémů mohou být u Štírů klouby a zuby, případně též potíže s ledvinami. Pozor si dejte také na tělní tekutiny. Vhodný je občasný půst na pročištění krve a lymfatického systému, dostatečný a pravidelný přísun tekutin. Obsidián pomáhá proti zvýšenému psychickému napětí, bolestem, zastavuje drobná krvácení a pozitivně ovlivňuje špatné hojení. Z dalších kamenů jsou pro Štíry vhodné polodrahokamy s posilující energií, jako je hematit, malachit, ametyst, achát, rubín, karneol, granátky nebo černý opál.

Lidé narození ve znamení Kozoroha mají dobrý vztah ke světu, smysl pro tradiční hodnoty, svou povahou jsou zrozeni k vůdcovství, jsou odpovědní a vytrvalí, K tomu všemu potřebuje Kozoroh pevný postoj a ten mu dají hlavně pevné kosti a klouby. Z léčivých kamenů je pro všechny Kozorohy vhodný jaspis na výdrž v plnění úkolů, černá perla pro sebepoznání, Záhněda působí při odstraňování depresí, léčbě slabého vaziva, pomáhá proti infekcím, pozitivně ovlivňuje citové vztahy. Jinak je vhodný i křišťál pro vyjasnění problémů a pro pohled do vlastního nitra.

Vypadají dobře i v syrovém stavu...Autor: Ženy - E15

Střelec bývá životním hledačem pravdy, je odvážný, přímočarý, štědrý, spravedlivý - ale měl by si dát pozor na trochu přílišnou upovídanost a chlubivost. U Střelců se mohou zdravotní potíže projevit zrovna v momentě, když je nejméně potřebují. Proto by měli dbát hlavně na prevenci! Pozornost by měli věnovat speciálně zažívacímu traktu, hlavně žaludku a játrům, ale mohou se objevit také potíže s očima a s kyčelními klouby. Zdravé tělo - to znamená pořádek v duši. K tomu může Střelcům napomoci hned několik, pravda ne právě běžných druhů kamenů : sodalit, chryzokol, tygří oko, tmavomodrý safír, obsidián, zelený avanturín, žlutý topaz, opál, ale také ametyst a lazurit. Lapis lazuli (lazurit) je univerzální léčivý kámen – posiluje sebevědomí, koncentraci, nervovou i srdeční činnost, potlačuje deprese, pomáhá při ekzémech.

Vodnáři bývají originální a zároveň i týmové typy, ale můžeme se setkat s nezodpovědnými rebelanty nebo dogmatiky. Vodnáři by si měli dát pozor především na srdce, cévy, žíly, potrápit ho může zánět nervů a bolesti páteře, pozor na obličejové dutiny a hlasivky! Doporučené kameny jsou : akvamaríny, chryzokoly, modré topazy, tyrkysy, opály, modrý fluorit; vhodné jsou i safíry a sodality. Tyrkys potlačuje pálení žáhy i deprese, posiluje při vyčerpanosti, má vliv na celkové pročištění a používá se proti bolestem, svalovým křečím, revmatismu a dně.

Kdo je narozený v posledním znamení zvěrokruhu Ryb, patří mezi intelektuální skupinu s rozvinutou intuici, soucítěním a imaginací. Ačkoli se říkává “ je jako ryba ve vodě“, vysoké hory, tichá hudba klasická, duchovní a meditační, noční obloha – to vše je pro Ryby povzbuzením, pokud přijdou problémy .Z léčivých druhů kamenů ametyst ulevuje při bolestech hlavy, nervovém přetížení, střevních potížích, kožních problémech a onemocněních dýchacích cest. Z dalších polodrahokamů Rybám prospívá fluorit, korál, jadeit a tyrkys, adulár, perly, akvamarín a jako u ostatních znamení lze použít i univerzální křišťál.

Poslední články autora

Geopatogenní zóny. Opravdu existují?

Nouzová antikoncepce Postinor-2 a Escapelle bude dostupná i bez předpisu

Pořiďte si čokoládovou fontánu

Papilomaviry - následek nechráněného styku?

ZOBRAZIT VŠECHNY ČLÁNKY AUTORA

Autor: Irena Forejtová

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video