Legendární Čínský národní cirkus předvede symbiózu akrobacie s učením feng-shui | e15.cz

Legendární Čínský národní cirkus předvede symbiózu akrobacie s učením feng-shui

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Čínský národní cirkus je považován za jeden z nejlepších světových akrobatických souborů. V loňském roce poprvé v rámci každoročního evropského turné zavítal také do České republiky a letos se vrací s novým programem FENG SHUI Životní harmonie.

„Vědomosti, motivace a vize, to jsou síly, které způsobují, že show Čínského národního cirkusu je něčím víc než jen souhrnem jednotlivých částí, víc než jen rafinovanou prezentací akrobatických uměleckých kousků předváděných zdatnými akrobaty jakožto zaměnitelnými cirkusovými vojáky,“ konstatuje Ladislav Knos, svého času ředitel Cirkusu Humberto a Praga, který s Čínským národním cirkusem řadu let spolupracuje. „Čínský národní cirkus není fyzicky existující cirkus. Mnohem spíše jde o pečeť kvality a značku, která je propůjčována mimořádně dobrým, talentovaným a úspěšným čínským skupinám akrobatů, kteří tuto tisíce let starou kulturu prezentují v západní cizině. Čínští akrobaté se mezinárodně těší vynikající pověsti a patří ve svém oboru bezesporu k nejlepším na celém světě,“ dodává Ladislav Knos.

Originální produkce přibližující prastarou „Říši středu“ tentokrát slibuje symbiózu akrobacie, která má v Číně tradici dlouhou 2 000 let, s více než 3 000 let starým učením feng-shui. Show FENG SHUI Životní harmonie propojuje úžasné akrobatické výstupy s poutavým příběhem a dynamickou hudbou populárního německého zpěváka a skladatele Konstantina Weckera. V České republice se divákům představí od 19. do 24. března postupně v pěti městech - v Brně, Pardubicích, Ostravě, Praze a v Ústí n. Labem.

Foto: Čínský národní cirkus

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video