Kulturní tip: Letní slavnosti staré hudby uzavře velkolepá Římská slavnost | e15.cz

Kulturní tip: Letní slavnosti staré hudby uzavře velkolepá Římská slavnost

ZDROJ: Ženy - E15

mk

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Závěrečný festivalový večer Letních slavností staré hudby rozezní poslední tóny letošního ročníku ve španělském sále Pražského hradu na velkolepé Římské slavnost, která je inspirována velkorysými hudebními produkcemi v barokních palácích římských kardinálů.

Velkoryse pojatý koprodukční projekt je výsledkem více než desetileté spolupráce s Francouzským institutem v Praze a úspěšné spolupráce s Polským institutem v Praze.

Římští kardinálové patřili v 17. a 18. století k významným podporovatelům i konzumentům umění. V jejich honosných palácích se pořádaly pravidelné koncerty a operní představení, na nichž se podíleli ti nejvýznamnější hudebníci doby. Většina skladeb závěrečného festivalového koncertu vznikla právě pro rezidenci kardinála Pietra Ottoboniho, který byl zároveň plodným básníkem, libretistou a sběratelem umění a poskytl ve svém paláci útočiště produkcím barokní opery, která byla v Římě na počátku 18. století zakázána.

Úchvatný hudební zážitek slibuje vystoupení vynikající francouzské sopranistky Claire Lefilliâtre, známé mj. jako sólistka Opéry Comique v Paříži a členky souboru Le Poème Harmonique. Doprovodí ji residenční soubor festivalu Collegium Marianum a polský barokní orchestr Arte dei Suonatori. V jejich podání zazní díla Alessandra Scarlattiho, G. F. Händela, Giovanni Bononciniho či Antonia Vivaldiho. Polský orchestr Arte dei Suonatori je nejznámějším polským barokním orchestrem a patří k evropské špičce v oblasti interpretace staré hudby.

www.letnislavnosti.cz.

Autor: mk

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video