Má vaše dítě problémy ve škole? | e15.cz

Má vaše dítě problémy ve škole?

ZDROJ: Ženy - E15

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Posláním o.s. Ještěrka je poskytovat služby v oblasti volného času dětem se specifickými poruchami učení a chování, s ADHD a dětem se zkušeností s duševní nemocí.

„ Je vaše dítě příliš aktivní, nesoustředěné a učitelé si stěžují na jeho chování?“ „Vyžaduje vaše dítě stálou pozornost?“ „Má vaše dítě problém s fungováním v běžném kolektivu dětí?“ „Hledáte pro takové dítě možnosti trávení volného času?“

Občanské sdružení Ještěrka vzniklo na podzim roku 2007 s cílem rozšířit volnočasové aktivity a služby pro děti se specifickými poruchami učení a chování, s ADHD a dětem se zkušeností s duševní nemocí. Členy sdružení jsou odborníci z oblasti pedagogiky předškolního věku, psychologie a speciální pedagogiky. Předsedkyní sdružení je slečna Mgr.Martina Kárová, která má dlouholeté zkušenosti v práci s dětmi s duševním onemocněním a dětmi s ADHD. Dalšími členy sdružení je Bc.Ivana Dovinová, jednatelka a hlavní vedoucí letního dětského tábora, Mgr.Martina Skleničková zakládající členka sdružení. Naše sdružení spolupracuje s odborníky se zahraničí jako je Rakousko, Maďarsko, Velká Británie a Austrálie.

V rámci našich služeb chceme pro děti se specifickými poruchami učení a chování, s ADHD a dětem se zkušeností s duševní nemocí vytvářet prostor pro aktivní trávení volného času. Při práci s dětmi využíváme speciálních přístupů, které jim umožní rozvíjet se a následně se snadněji uplatnit v běžné společnosti. Program aktivit sestavujeme tak, aby se děti mohly realizovat a aby dostaly možnost vyniknout a zažít pocit úspěchu. Problémy dětí nepovažujeme za nepřekonatelné překážky. Snažíme se s dětmi pracovat na tom, aby uměly efektivně využívat své schopnosti a dovednosti.

Jak pracujeme:
- Dětem poskytujeme profesionální a kvalitní péči.
- Nabízíme dětem různorodé, ale strukturované činnosti.
- Vytváříme pro děti takový program, ve kterém se mohou realizovat a nemusí se příliš omezovat a brzdit.
- Cílem naší práce je, aby děti dostaly možnost vyniknout a zažívat pocit úspěchu.
- Dětem poskytujeme intenzivní a individuální péči.

Co nabízíme:
- Služby v oblasti volného času pro děti ve věku od 6-18 let se specifickými poruchami učení a chování, s ADHD a dětem se zkušeností s duševní nemocí žijícím v Praze a okolí (tábory pořádáme pro děti z celé České republiky).
- Letní dětský tábor 2008
- Poradenství: poskytování informací o možnostech vzdělávání, terapie a trávení volného času dětí se specifickými poruchami učení a chování, s ADHD a dětem se zkušeností s duševní nemocí.

Připravujeme:
Zimní tábory
Víkendové akce pro děti
Zájmové kroužky

Kontaktní údaje:
Ještěrka o.s. Rumunská 28, 120 00 Praha 2
Tel: +420 731 582 100
Mail: osjesterka@email.cz
Konzultační hodiny: St 17 – 19.00, ZŠ pro zrakově postižené, nám.Míru 19, Praha 2
www.osjesterka.cz

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video