Machrem na basket snadno a rychle | e15.cz

Machrem na basket snadno a rychle

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Tak jsem si tuhle uvědomila, že pokud s někým trávím nejvíc svého času, je to mobil. Přiznávám bez mučení, trochu mě to vyděsilo, ale prolezla jsem internet a musím říct, že nejsem sama podobný fanatik.

Vždyť u nás je dneska víc mobilů než lisí včetně nemluvňat, která asi jenom stěží někomu něco zavolají, když ještě ani nekváknou.

Jenže mobily už dneska zdaleka nejsou jenom na volání. To není jako na začátku, v 90. letech, kdy mobil připomínal spíš kufřík a stál v průměru 35 000 Kč, vážil kolem 300 g. Tarif se 150 volnými minutami stál 2 830 Kč, poplatky se neplatily jen za příchozí, ale také za odchozí hovory, za aktivaci jsme zaplatili přes 10 000 Kč a počet lidí, kteří s mobily volali, byl zhruba 27 500. To snad už ani není pravda, co?

Říct tehdy někomu, že si za pár let přes mobil nakoupí, objedná letenku nebo najde jakékoli místo na mapě a ještě se na ně nechá navigovat, asi by si klepal na čelo. Od té doby, co se mobily a internet spojily, jsou jejich možnosti skoro neomezené. Schválně jsem se na web koukla (samozřejmě přes mobil), na co všechno internet využíváme.

Autor: Ženy - E15
Autor: Ženy - E15


Tak když opominu všechny ty prasárničky, tak nejvíc frčí e-maily- Dál mobily využíváme na vyhledávání, zprávy, jako pomocníka při práci i při zálibách a koníčcích, na ICQ a další chatování, hledání v mapách, při trávení volného času, online nákupy, hledání ve slovnících atd. Dokonce se už dost přes internet telefonuje, taky stahujeme programy, filmy i muziku, máme vlastní www stránky a blogy… A to všechno můžeme parádně mít i v mobilu.

Jakmile to šlo, hned jsem si pořídila mobil, který zvládá i internet a užívám si to opravdu pořádně. Nové možnosti téhle služby jsem coby zákazník Vodafonu našla na www.internetdomobilu.cz . Když se teď chci opravdu pobavit, tak hned sahám po telefonu – při čekání na zastávce kouknu na zprávy, v tramvaji vyřídím maily, nemusím pořád dřepět u počítače a přitom jsem v jednom kuse ve spojení se známými na chatu, facebooku, na libimseti.cz a co víc, můžu si tam upravovat i svoje profily.

Autor: Ženy - E15


Ale abych tady nepsala jako nějaký agent s Teplou vodou. Tak příklad ze života. Dělám pro jednu firmu, a šéf je nadšený basketbalista. Ale znáte to, času málo a voda stoupá. Tuhle přišel a říká: „Jani, musím do zítřka napsat nějaký článek o historii basketu do našeho zpravodaje, tak stránku a půl a nemám na to kdy. Nemáte nějakého šikovného kluka, který by s s tím věděl rady?“

Nemám, ale slíbila jsem, že to nějak zařídím. Už když jsem to slibovala, bylo mi jasné, že to bude urob si sám. A tak jsem skočila na web, prolezla nějaké naše a zahraniční stránky o basketu a za dvě hodinky byl článek na světě. Když jsem ho poslala šéfovi do mailu, přišla mi za chvíli odpověď: „Jani, jak dlouho mi tajíte, že jste historik sportu?“ Ale tuhle zprávu už jsem si četla přes mobil v autobuse cestou domů.

_gde_tbnposohqv = new Image(1,1);

_gde_tbnposohqv.src='http://gdecz.hit.gemius.pl/_'+(new Date()).getTime()+'/redot.gif?id=ciTqyE_5G9z5xOeVzbOZ9dT4.MhBu.BiGb4m77sMT9f.M7/stparam=tbnposohqv';

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video

Newslettery