Magická místa - část I. | e15.cz

Magická místa - část I.

Hana Chaloupková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na světě existují místa, která mají omračující kouzlo, energii a krásu. Taková, která když jednou navštívíte, zůstanou ve vaší mysli navždy. A některá z nich umí změnit i život…

AMBERGRIS CAYE

NEJKRÁSNĚJŠÍ OSTROV SVĚTA PODLE CESTOVATELŮ

Podle serveru TripAdvisor byl ostrov v Karibiku, který patří středoamerické zemi Belize, vyhodnocen již podruhé jako nejkrásnější na světě. Bílé písečné pláže, korálové útesy, bohatý podmořský život a ideální podmínky pro potápění a šnorchlování dělají z tohoto místa ráj na zemi. Belize má však ještě jednu přírodní perlu – největší modrou díru na světě – Great Blue Hole.

Kruhový otvor na mořském dně, který je obklopen formací korálů, má průměr kolem 300 metrů a hloubku kolem 120 metrů. Díra vznikla jako vápencový jeskynní systém během poslední doby ledové, kdy byla nižší hladina oceánu a s jejím stoupáním se jeskyně zatopila a její strop se zhroutil.

Dnes je to oblíbené místo pro ty nejzkušenější potápěče. Největším a jediným městem ostrova je San Pedro Town, kam můžete přiletět s místními leteckými společnostmi z pevniny z Belize City (let 20 min) nebo lodí (75 min).

AMBERGRIS CAYEAutor: Ženy - E15

BALI

POSVÁTNÝ OSTROV BOHŮ

Má v sobě magii, která je kombinací všudypřítomné dokonalosti – divoké přírody, uhlazenosti rýžových teras, mohutnosti oceánu, rozmanitosti vůní a barev květin, a především usměvavých lidí, žijících v souladu s přírodou. Žít na Bali znamená mít starost nejen o sebe, ale i o druhé, klíčem ke štěstí je propojení s ostatními lidmi.

Místní obyvatelé praktikují rituály, dodržují posvátné obřady a neustále něco slaví. Bez ohledu na to, v co věříte, tady budete cítit blízkost vesmíru či k Bohu a vlastní existenci. Bali je ideální místo pro introspekci a transformaci, místo, kde si odpočine vaše mysl i tělo. Jsou zde vyhlášená centra pro cvičení jógy.

V městečku Ubud, které je srdcem i duší ostrova, pulzující hudbou, tancem a dnes i jógou, najdete vyhlášené Bali Spirit Yoga Studio. Hostují zde vyhlášení mezinárodní lektoři. Nejrychlejší cesta na Bali je letecky na některé z mezinárodních letišť, nejvíce spojení létá do Denpasaru.

BALIAutor: Ženy - E15

SVATOJAKUBSKÁ CESTA

CESTA K SEBEPOZNÁNÍ

Vede z mnoha míst v Evropě až na západní španělské pobřeží do města Santiago de Compostela. Zde byla na místě hrobu s ostatky svatého Jakuba, jednoho z dvanácti apoštolů, postavena katedrála, která se stala jedním z nejvýznamnějších poutních míst v Evropě.

Nejčastěji volí poutníci trasu z francouzského městečka St. Jean Pied de Port, tato trasa měří přes 750 km. Zatímco dříve se lidé na pouť vydávali především z náboženských důvodů, pohnutky dnešních poutníků mohou být různé. Pro všechny je nejspíše společná potřeba vystoupit z koloběhu každodenního života a navyklého pohodlí, načerpat energii, získat si odstup a nadhled nad starostmi a povinnostmi.

Strávit měsíc putováním rozmanitou krajinou, za jakéhokoli počasí, pouze s nejnutnějšími věcmi v batohu, a zdolat takovou vzdálenost vlastními silami je nepřenositelná zkušenost. Zvláště pokud se vypravíte na cestu sami. Začít tuto pouť můžete už v Čechách a znak svatojakubské mušle vás povede až do cíle.

SVATOJAKUBSKÁ CESTAAutor: Ženy - E15

Příště:

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Hana Chaloupková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video