Magická místa - část II. | e15.cz

Magická místa - část II.

Hana Chaloupková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Na světě existují místa, která mají omračující kouzlo, energii a krásu. Taková, která když jednou navštívíte, zůstanou ve vaší mysli navždy. A některá z nich umí změnit i život…

GLASTONBURY TOR

SRDEČNÍ ČAKRA ZEMĚ

Starověký posvátný kopec Tor, který byl kdysi obklopen vodami, a proto přezdívaný jako Skelný ostrov, najdete na jihu Anglie. Toto magické místo s velmi silnou zemskou energií je opředeno mnoha legendami. Podle keltské mytologie bylo toto posvátné místo ostrovem mrtvých, kam lidé přicházeli zemřít, transformovat se a znovu se narodit.

Na jeho vrchol vede stezka točící se kolem pahorku, která končí u zříceniny věže původního kostela sv. Michaela. Odtud se nabízí nekonečný výhled do okolní krajiny. To, že je Glastonbury podivuhodné mystické místo, podporují i občasné výskyty záhadných kruhů v obilí.

GLASTONBURY TORAutor: Ženy - E15

VÁRÁNASÍ

SVATÉ MĚSTO BUDDHISTŮ, HINDUISTŮ A DŽAINISTŮ

Jedno z nejdéle osídlených měst na světě leží na západním břehu posvátné řeky Gangy, která dokáže očistit pozemské hříchy. Život města se odehrává na jejím 6 km dlouhém břehu. Lidé se tady koupou, meditují, perou oblečení, ale také pohřbívají zemřelé.

Ve městě je také jeden z nejposvátnějších indických chrámů – Kaši Višvanáth, který ročně navštíví téměř 22 milionů věřících. Váránasí je jedno z nejchaotičtějších, nejbarevnějších a nejryzejších míst na světě. Málokteré místo ve vás zanechá tak intenzivní vjemy.

Indie může být okouzlující i frustrující, ale vždy fascinující. Když tam jste, chcete co nejdříve domů. Když jste doma, chcete se dostat zpátky. Letiště Babatpur je vzdáleno 18 km, cesta do centra trvá 45 minut taxíkem. S ostatními velkými městy je Váránasí spojeno železnicí.

VÁRÁNASÍAutor: Ženy - E15

ISLA DEL SOL

MÍSTO, KDE SE NARODILO SLUNCE

V bolívijské části proslulého jezera Titicaca leží ostrov opředený mnoha legendami. Jezero Titicaca je s délkou přes 200 km největším jezerem v Jižní Americe. Leží ve výšce 3812 metrů a voda zde má celoročně max. 14 stupňů Celsia. Tato oblast je jedním ze silných energetických míst na planetě a je považována za druhou zemskou čakru.

Na Ostrov slunce, který je zhruba 12 km dlouhý a 3 km široký, se dostanete lodí z města Copacabana. Najdete zde pozůstatky staveb incké civilizace a prameny, o kterých se španělští dobyvatelé domnívali, že jsou legendárními prameny mládí. Podle legendy je to místo narození slunce, které najdete na severní plošině s megalitickým seskupením.

Při večerním západu tady můžete zažít magický okamžik, kdy slunce splývá s hladinou. Nejblíže k jezeru přiletíte na bolívijské letiště La Paz, odtud pak busem do Copacabany.

ISLA DEL SOLAutor: Ženy - E15

Příště: CESTA MILIONY LET, BHÚTÁN A MACHU PICCHU

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Hana Chaloupková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video