Markéta Bechyňová: Zůstaňte sami sebou | e15.cz

Markéta Bechyňová: Zůstaňte sami sebou

ZDROJ: Ženy - E15

Libuše Procházková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Marketingová ředitelka společnosti Mary Kay Markéta Bechyňová svoji profesi označuje za „dream job“. Za svou největší devízu považuje schopnost si věci zásadně neulehčovat. Naopak, vždycky se snažila obstát ve špičkové konkurenci a náročných podmínkách. Tahle životní škola se jí vyplatila.

Kdy mě poprvé napadlo, že budu dělat to, co dělám?

Když pominu dětské sny, kdy jsem se chvíli viděla jako doktorka, herečka a nevím co ještě, na střední škole jsem už vážně přemýšlela o marketingu nebo architektuře. A protože jsem studovala střední ekonomickou školu, moje představa věnovat se marketingu začala být mnohem konkrétnější.

Co jsem vystudovala?

Ekonomii. Moje volba byla ovlivněna i rokem 1989, otevřením hranic a nových možností. Rozhodla jsem se pro studium v němčině s hlavním zaměřením na marketing, ekonomii a zahraniční obchod. Nakonec jsem ani na architekturu úplně nezanevřela. Dodneška se jí věnuji jako koníčku.

Kdo mi v kariéře nejvíc pomohl?

V první řadě můj přístup. Mám ráda výzvy a věta, že něco nejde, ve mně vzbuzuje potřebu vyzkoušet, zda tomu tak opravdu je. Ale nejvíc mi určitě pomohly mé pracovní zkušenosti, které jsem začala sbírat už v čase studia na střední škole. Praxe mladému člověku pomůže se trochu „otrkat“, zvýší jeho profesní sebevědomí. Důležitá pro mě byla i zahraniční pracovní zkušenost, kdy jsem po ukončení studia začala pracovat v tehdejším západním Německu pro koncern VW. Teprve třiadvacetiletá, jediná Češka a žena, která musela projít výběrovým řízením – to byl opravdu silný zážitek, na jehož úspěšný konec jsem hrdá dodnes.

Co je v rámci mé profese nejtěžší?

Obecně vzato pro každého, kdo pracuje v marketingu, je asi nejtěžší umět zaujmout. Doba a způsob komunikace se zákazníkem se neuvěřitelně změnily, objevují se nové komunikační nástroje, zejména v oblasti digitálního marketingu, takže je zapotřebí invence, sledování aktuálních trendů, komunikačních strategií. Hrací pole je dnes mnohem větší.

Co bych doporučila ostatním?

Aby se nebáli spoléhat na svou intuici a experimentovat. To platí jak v oblasti pracovních projektů, tak v oblasti vedení lidí. Přečetla jsem řadu pouček, kterými se neřídím, protože jsem si vyzkoušela, že jsou pro mne lepší naprosto odlišné metody. Doporučuji tedy: Nesnažte se napasovat do něčích představ, zůstaňte v každé situaci sami sebou, protože to je podle mého i recept na úspěch.

Proč svou práci miluji?

Společnost Mary Kay, ve které pracuji, je úžasná – ženám, které se rozhodnou využít příležitosti podnikání, poskytuje naprostou svobodu a fl exibilitu, což je dnes stále důležitější. Co však skutečně miluji na společnosti Mary Kay, je charitativní aspekt této společnosti. V letošním roce jsme uvedli speciálního maskota, který zastřešuje veškeré naše charitativní aktivity od pomoci dětem, sázení stromů, adopce zvířat v zoo, sbírání oblečení pro ty, kteří to potřebují, darování krve až po firemní běhy pro dobrou věc. Jmenuje se MiKi, je roztomilý, rád dělá radost – zejména dětem. Má už i vlastní facebookové stránky: www.facebook.com/mikihodenicek

CO MÁM RÁDA

  • Bez telefonu iPhone si už nedovedu představit den (bohužel)…
  • Svou kabelku Louis Vuitton si mohu vzít všude – a všechno se do ní vejde.
  • Mám ráda Mary Kay® Lesk na rty v odstínu Pink Sateen a Mary Kay® Mini kosmetickou kazetu s očními stíny a tvářenkou.

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Libuše Procházková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video