Melounový festival 2009 - 1. Mistrovství Evropy ve vyřezávání melounů | e15.cz

Melounový festival 2009 - 1. Mistrovství Evropy ve vyřezávání melounů

Redakce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
V pátek 31.7.2009 od 12 h a v sobotu 1.8.2009 se uskuteční již 6. ročník Melounového festivalu. Tento již tradiční projekt je velmi oblíbený jak mezi širokou veřejností, tak i mezi odborníky z řad profesionálních i amatérských kuchařů, cukrářů a řezbářů.

Hlavní kategorie A tohoto ročníku je zároveň vyhlášena jako 1. Mistrovství Evropy ve vyřezávání melounů. Mezi Mistry řezbáři budou medailisté z prestižních světových kuchařských soutěží. Řada zajímavých prací bude ale k vidění i ve 3 dalších kategoriích.

Autor: Ženy - E15


Letos je nahlášeno rekordních 110 soutěžních prací a celkem by mělo být prezentováno okolo 250 vyřezaných vodních a cukrových melounů! V rámci festivalu proběhne celá řada doprovodných akcí a soutěží pro malé i pro velké o spoustu atraktivních cen.

Odborným garantem projektu je společnost Czech Carving Studio s..r.o. zastoupená panem Luďkem Procházkou, držitelem několika zlatých medailí ze světových kuchařských soutěží a olympiád z let 2000 - 2008. I v letošním roce bude festival probíhat v hlavním prostoru nákupního centra Metropole Zličín.


V rámci 1. Mistrovství Evropy ve vyřezávání melounů se bude soutěžit v 5 disciplínách. Hodnocení jednotlivých prací ve třech kolech ve skupinách bude probíhat formou „duelů“, obdobně jako např. ve fotbale. Účast přislíbilo téměř pět desítek účastníků z následujících evropských zemí: Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Francie, Španělsko, Velká Británie, Německo a Belgie.

V sobotu 1.8. 2009 od 15 h bude zahájen prodej vyřezaných soutěžních melounů, jehož výtěžek bude věnován nadačnímu fondu Kapka naděje.


Autor: Ženy - E15


V průběhu obou dnů bude probíhat celá řada doprovodných soutěží pro děti i dospělé se spoustou zajímavých cen. Mezi nejatraktivnější disciplíny patří Mistrovství ČR v pojídání melounů, půlení melounů, dále pak skládání melounového puzzle a samozřejmě nebude chybět ani oblíbený skákací hrad a trampolína. Novinkou letošního ročníku je soutěž o nejhezčího melounového strašáka.

Autor: Ženy - E15


V rámci doprovodného programu vystoupí Ondřej Slapnička, Mistr Evropy, který předvede atraktivní a diváky velmi oblíbenou barmanskou show. Zajímavé budou také ukázky vaření z melounů.

Již od soboty 25.7. do 1.8. můžete znovu vidět v akci výtvarnici Marii Brožovou, autorku projektu „Obhajoba pastelky“, která zde během 8 dní vždy od 11.00 do 19.00 bude vytvářet před zraky návštěvníků centra velkoformátový obraz.

24. července 2009

Autor: Redakce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video