Místa, kde se znovu narodíte - část I. | e15.cz

Místa, kde se znovu narodíte - část I.

Hana Chaloupková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vyhledali jsme pro vás vyhlášené a oceňované hotely, kde strávený čas znamená skutečný restart. Postarají se v nich o vaše tělo i duši. Omládnete, získáte větší vitalitu a příval nové energie. Můžete se také zbavit přebytečných kilogramů, upravit trávicí potíže, dát odpočinout svým játrům a posílit imunitní systém.

KAIRALI, INDIE

Kromě detoxikačních a omlazujících pobytů nabízí Kairali po celý rok řadu léčebných a regeneračních programů zaměřených na prevenci onemocnění a podporu zdraví. Jsou orientovány na léčbu revmatismu, diabetu, vysokého krevního tlaku, migrény, úzkosti a stresu, chronických bolestí zad, kožních nemocí a onemocnění dýchacích cest a nabízejí také těhotenskou péči. Při procedurách se využívají bylinné olejové masáže, bylinné parní terapie a organická strava.

KAIRALI, INDIEAutor: Ženy - E15

Cílem pobytů je obnovit sílu a vitalitu těla a mysli, uvolnit nahromaděné toxiny a dlouhodobý stres z těla. Pobyty trvají nejčastěji od 7 do 21 dní. Jsou doplněny cvičením jógy, meditacemi nebo relaxačními masážemi. Ayurvedic Village se nachází uprostřed rozlehlé džungle. Nejbližší letiště je Cochin International Airport. Dále budete pokračovat zhruba 2 hodiny autem do městečka Paladdad v oblasti Kerala. Nejlépe je sjednat si odvoz předem při objednávce pobytu.

www.ayurvedichealingvillage.com

HAREM, MAROKO

Unikátní pobyty v marockém Marrákeši jsou určeny pouze pro ženy. Budete se tady cítit jako v orientálním ráji. Není potřeba brát si s sebou nic, své klientky tu oblékají do pohodlných úborů a obuvi a budou vás rozmazlovat masážemi, péčí o pleť přírodními produkty, koupelemi v tureckých lázních, meditacemi a lahodnými zdravými pokrmy. Můžete zde cvičit jógu, plavat, hrát tenis, využívat rozsáhlou knihovnu a relaxovat na mnoha terasách.

HAREM, MAROKOAutor: Ženy - E15

Pobyty jsou minimálně třídenní a počet osob při jednotlivých pobytech je omezený. Jinak je tady dovoleno vše, v Haremu neexistují žádné nároky, žádné komplexy. Pouze skvělý pocit z toho, že velká část z příjmu Haremu jde na pomoc místní charitě, která podporuje vzdělání mladých dívek. Na letiště Marrakech, kde vás vyzvedne hotelový vůz, můžete letět s přestupem z Prahy.

www.harem-escape.com

THE FARM AT SAN BENITO, FILIPÍNY

Provádějí zde speciální detoxikaci pomocí hydroterapie tlustého střeva pod dohledem licencovaných lékařů a zdravotních sester. Hydroterapie je doplněna cíleným čištěním orgánů čistými rostlinnými šťávami nebo řízeným půstem. Při čištění jsou doplňovány extra živiny pro podporu správného procesu očisty. Suroviny pro nápoje i pokrmy včetně bylinek jsou výhradně ze sklizně z vlastní organické zeleninové zahrady a okolních místních farem.

THE FARM AT SAN BENITO, FILIPÍNYAutor: Ženy - E15

Pro lázeňské procedury používají pouze vlastní zastudena lisovaný panenský kokosový olej z palem hustě vysázených v okolí farmy. Důležitou součástí léčebného programu je pobyt v přírodě, chůze a jogging, areál nabízí množství zákoutí pro meditaci a věnovat se můžete také aranžování mandal z květin. Podle individuálních potřeb a stavu klienta se upravuje každodenní detoxikační program po konzultaci s lékařem; před příjezdem na farmu je nutné odeslat zdravotní formulář.

THE FARM AT SAN BENITO, FILIPÍNYAutor: Ženy - E15

Z nejbližšího letiště Ninoy Aquino v Manile trvá další pozemní doprava přibližně 90 minut. Je možné využít přelet helikoptérou až na místo - trvá asi 25 minut a po dohodě vám ho zajistí přímo s objednávkou pobytu.

www.thefarmatsanbenito.com

Před odjezdem na detoxikační pobyt se doporučuje připravit své tělo předem úpravou jídelníčku. Omezit nebo úplně vyloučit kávu a alkoholické nápoje, konzumaci masa, rafinovaných sacharidů, cukru, mléčných výrobků, vajec, zpracovaných a smažených potravin, a naopak jíst více čerstvého ovoce a zeleniny, celozrnných výrobků a luštěnin, olivový olej, ořechy a semena, pít zelený čaj a dostatečné množství vody.

Přístě: SHANTI-SOM, ŠPANĚLSKO; ANANDA, INDIE; KAMALAYA, THAJSKO; SWASWARA, INDIE

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Hana Chaloupková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video