Místa, kde se znovu narodíte - část II. | e15.cz

Místa, kde se znovu narodíte - část II.

Hana Chaloupková

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
Vyhledali jsme pro vás vyhlášené a oceňované hotely, kde strávený čas znamená skutečný restart. Postarají se v nich o vaše tělo i duši. Omládnete, získáte větší vitalitu a příval nové energie. Můžete se také zbavit přebytečných kilogramů, upravit trávicí potíže, dát odpočinout svým játrům a posílit imunitní systém.

SHANTI-SOM, ŠPANĚLSKO

Jeden z nejlepších hotelů zaměřených na detoxikaci najdete na jihu Španělska, kde nabízí inspirující, zábavný a efektivní způsob, jak nastartovat zdravější způsob života. Jejich program Detox je založen na metodě přírodního čištění. Komplexní detox umožňuje tělu obnovit přirozenou rovnováhu a často s sebou nese i úbytek hmotnosti - je individuální podle počáteční váhy a stávajícího životního stylu klienta. Spočívá v konzumaci čerstvých zeleninových a ovocných džusů a lehkých zeleninových vývarů. Součástí relaxačního pobytu jsou také procedury zaměřené na péči o tělo i obličej.

SHANTI-SOM, ŠPANĚLSKOAutor: Ženy - E15

Během detoxikace je kladen důraz na jemné relaxační cvičení, proto se denně cvičí jóga a klienti se učí dýchací techniky, které napomáhají relaxaci a detoxikaci. V Shanti-Som ale nabízejí i jiné pobyty, jedním z nich je cesta poznání sama sebe. Cílem je mimo jiné posílení sebedůvěry a osvojení pozitivního přístupu. Součástí terapie jsou meditace, výuka, diskuse, hudební a pohybová terapie, procházky přírodou v nádherné okolní scenerii. Po příletu do Malagy trvá cesta autem ještě zhruba 40 minut, Shanti-Som se nachází za městečkem Monda směrem na Marbellu.

www.shantisom.com

ANANDA, INDIE

Lázeňský resort Ananda se nachází v malebném podhůří Himálaje, v rodišti starověkého umění jógy, meditace a ájurvédy. Pobyty jsou zaměřeny na obnovení rovnováhy a harmonizaci energie prostřednictvím komplexního přístupu indických wellness procedur a omlazujících postupů podle ájurvédy a jógy v kombinaci s moderními terapiemi. Cílem je uspořádat energetickou nerovnováhu těla způsobenou špatnou stravou, nevyrovnaným životním stylem a také emocionálním napětím a stresem.

ANANDA, INDIEAutor: Ženy - E15

K léčení se používají tradiční masáže, aromaterapie, ale také léčba pomocí krystalů a reiki. Reiki využívá univerzální životní energii k odstranění energetických blokád v těle a obnovuje přirozenou schopnost organismu léčit sama sebe. Snižuje také stres a úzkost a navozuje rovnováhu těla, mysli a ducha. K hostům Anandy patří i americká moderátorka Oprah, která o zdejším pobytu hovoří v superlativech. Ananda se nachází v městečku Narendra Nagar, 260 kilometrů od Nového Dillí ve státě Uttarákhand, nebližším letištěm je Mezinárodní letiště Indiry Gándhíové.

www.anandaspa.com

KAMALAYA, THAJSKO

Resort Kamalaya na ostrově Koh Samui se stal vítězem mezi lázněmi pro rok 2014 a získal ocenění Spastar. Pocítíte zde zlepšení na všech úrovních, včetně získání vnitřní rovnováhy a zvýšení životní energie a vitality. Připraví pro vás program sestavený na míru a vycházející z celostní medicíny, léčebných a lázeňských terapií, který bude zohledňovat váš zdravotní stav i požadavky.

KAMALAYA, THAJSKOAutor: Ženy - E15

Pobyty jsou zaměřeny na detoxikaci organismu nebo na redukci hmotnosti či zlepšení fyzické kondice. Specializují se také na ozdravné pobyty nápomocné při syndromu vyhoření. Tento program je zaměřen na řešení složitých životních situací a obnovení emocionální rovnováhy klienta. Kamalaya leží na jihovýchodní straně tropického ostrova v blízkosti Laem Set Beach. Dostanete se sem z letiště v Koh Samui, kde vás vyzvedne hotelová služba.

www.kamalaya.com

SWASWARA, INDIE

SwaSwara nabízí komplexní relaxační program, se kterým můžete už během jednoho týdne zpomalit, odpočinout si a naučit se naslouchat svému vnitřnímu hlasu. Léčebné programy jsou navrženy po konzultaci s ájurvédským lékařem a zahrnují tradiční ájurvédské procedury a podle doporučení lékaře může být jejich součástí i speciální jídelníček nebo detoxikační koktejly. Zvláštní pozornost je věnována cvičení jógy a terapiím pomocí umění a hudby.

SWASWARA, INDIEAutor: Ženy - E15

Součástí areálu je výtvarný ateliér, kde můžete pracovat s různými technikami pod vedením hostujících umělců - lektorů. V rámci ozdravného programu se pracuje v místních organických zahradách, které zásobují kuchyni čerstvými surovinami. Stejně tak můžete denně trávit čas s kuchařem a jeho týmem v kuchyni a učit se vařit ájurvédskou stravu. Nejbližší letiště je Dabolim v Goa, které je vzdáleno asi 170 kilometrů od resortu.

www.swaswara.com

Před odjezdem na detoxikační pobyt se doporučuje připravit své tělo předem úpravou jídelníčku. Omezit nebo úplně vyloučit kávu a alkoholické nápoje, konzumaci masa, rafinovaných sacharidů, cukru, mléčných výrobků, vajec, zpracovaných a smažených potravin, a naopak jíst více čerstvého ovoce a zeleniny, celozrnných výrobků a luštěnin, olivový olej, ořechy a semena, pít zelený čaj a dostatečné množství vody.

Článek vyšel v časopise Moje psychologie.

Autor: Hana Chaloupková

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video