Na brněnský festival Víno z blízka přijíždějí ti nejlepší vinaři | e15.cz

Na brněnský festival Víno z blízka přijíždějí ti nejlepší vinaři

ZDROJ: Ženy - E15

Inzerce

Sdílet na Facebook Messenger Sdílet na LinkedIn
S vinařstvím si v dnešní době spojujeme převážně malebné vesničky na jižní Moravě, málokdo přitom ví, jak důležitou roli sehrála při jeho rozvoji metropole moravského kraje.

Brno je historicky považováno za město vína – v minulosti zde každý sklep sloužil výrobě, skladování nebo obchodování vínem. A právě na tuto hodnotnou tradici se snaží navázat festival Víno z blízka. První prosincový víkend zde budou milovníci vína v rámci festivalu moci objevovat oblíbené i méně známé podzemní prostory. Do sklepů brněnských restaurací, vináren či vinoték totiž přijíždějí vybraní vinaři z celé Moravy, aby zde prezentovali svá nejlepší vína.

http://www.vinozblizka.cz

V sobotu 6.12. od 11 do 22 hod proběhne ve 20 zařízeních Velká degustační sobota. V každém z nich bude čekat jeden vinař s nabídkou svých vín, která mohou návštěvníci podle libosti degustovat. Těšit se můžete například na návštěvu ve Vinotéce U Žíznivého mnicha, ve Dvorku pod Petrovem, Café Mezzanine nebo v Hradní vinárně Špilberk. Se skleničkou v ruce se tak můžete s přáteli, kolegy či rodinou procházet předvánočně vyzdobeným centrem Brna a degustovat na 160 vín.

https://www.facebook.com/Vinozblizka

V neděli 7.12. od 11 do 15 pokračuje festival Vánočním trhem s vínem - unikátním setkáním všech hostujících vinařů na jednom místě. Za všechny jmenujme alespoň například vínařství Špalek, Gotberg, LAHOFER či Vinařství Krásná Hora. Zde si jistě každý vybere to správné víno pro vánoční stůl nebo v dárkovém balení i pod stromeček. Zimní část festivalu Víno z blízka se totiž řídí heslem: Ježíšek víno nepije, ale nosí!

Autor: Inzerce

S předplatným můžete mít i tento exkluzivní obsah

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Video